Saylov -2019 talaba-yoshlar nigohida
Oʻzbekiston Xalq Demokratik Partiyasi Siyosiy mafkurasinining ustuvor yoʻnalishlari va partiyaning dasturiy maqsadlari asosida “Saylov-2019 talaba-yoshlar nigohida” mavzusidagi uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 9-yanvardagi “Jamiyatda huquqiy ong va huquqiy madaniyatni yuksaltirish tizimini tubdan takomillashtirish toʻgʻrisida”gi Farmoni hamda Markaziy saylov komissiyasining 2019-yil 20-oktyabrdan – 20-noyabrga qadar “Saylov qonunchiligi targʻibotini oʻtkazish haqida”gi qarori ijrosini taʼminlash, Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi, xalq deputatlari, viloyat, tuman va shahar kengashlari deputatligiga 2019-yil 22-dekabr kuni boʻlib oʻtadigan saylovlarda yoshlarning faol ishtirokini taʼminlash hamda saylov qonunchiligi boʻyicha yoshlarning huquqiy savodxonligini oshirish maqsadida joriy yilning 8-noyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari bilan birgalikda, OʻzXDP Mirzo Ulugʻbek tuman kengashidan deputatlikka nomzodlar bilan “Saylov-2019 talaba-yoshlar nigohida” mavzusidagi uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Mazkur uchrashuvda OʻzXDP Mirzo Ulugʻbek tuman kengashi raisi Sh.Qurbonova, tuman kengashidan nomzodlar, universitet professor oʻqituvchilari, hamda “Xalqaro munosabatlar”, “Xalqaro iqtisodiy munosabatlar” va “Xalqaro huquq” fakultetlarining bir guruh faol talabalari ishtirok etdilar.
Uchrashuv jonli tarzda, bahs-munozara tariqasida qizgʻin boʻlib oʻtdi va talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollarga nomzodlardan asoslantirilgan, loʻnda va toʻliq javob oldilar.

Elections-2019 in the eyes of the student youth
On the basis of the priorities for the ideology of the People’s Democratic Party of Uzbekistan and its program objectives, a meeting was held on the topic “Elections-2019 in the eyes of the student youth”.
On November 8, 2019, for the purposes of the implementation of the Presidential Decree “On the radical improvement of the system of increasing legal awareness and legal culture in society” dated January 9, 2019, the execution of the decision of the Central Election Commission on holding a month of propaganda of election legislation from October 20 to November 20, 2019, the ensuring of the youth’s active participation in the elections of deputies to the Legislative Chamber, regional, district and city Kengashes of people’s deputies dated December 22, 2019, the increase of the youth’s legal literacy, a meeting took place on the topic “Elections-2019 in the eyes of the student youth” with the students of the University of World Economy and Diplomacy as well as deputy candidates of the People’s Democratic Party of Uzbekistan from the Mirzo Ulugbek district Kengash.
The chairman of the Mirzo Ulugbek district Kengash, Sh. Kurbonova, deputy candidates of the district Kengash, the professional and teaching staff of the University as well as students at the Faculties of International Relations, International Economic Relations and Management, International Law took part in the meeting.
The meeting was held in a lively atmosphere, in the form of a discussion and the students received reasonable, laconic and full answers to the questions of interest to them.