“O'zbekistonda iqtisodiy islohotlar: tahdidlar va makroiqtisodiy barqarorlikni ta'minlash choralari” mavzusida master-klass
04.11.2019 7753
2019 yil 2-noyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida "Iqtisodiyot nazariyasi" kafedrasi tomonidan master-klass tashkil etildi. "O'zbekistondagi iqtisodiy islohotlar: tahdidlar va makroiqtisodiy barqarorlikni ta'minlash choralari" mavzudagi master-klassni O'zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi “Davlat ichki va tashqi qarzi” departamenti direktori Jasur Qarshibaev olib bordi.
Tadbirda “Iqtisodiyot nazariyasi” kafedra mudiri L.M.Tashpulatova, dotsent R. A. Djuraeva, XIM va XM fakultetlari talabalari ishtirok etishdi. Ma'ruza davomida Jasur Qarshibaev O'zbekistonda olib borilayotgan islohotlarning asosiy yo'nalishlari, tahdid va muammolar, shuningdek, hukumat tomonidan makroiqtisodiy barqarorlikni ta'minlash bo'yicha ko'rilayotgan chora-tadbirlar to'g'risida so'zlab berdi. Ushbu mahorat darsi talabalarda katta qiziqish uyg'otdi va iqtisodiy islohotlar sohasidagi bilimlarini kengaytirishga imkon berdi.
Tadbir oxirida fikr almashildi, talabalar o'zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi va master-klassni tashkilotchilarga o'z minnatdorchiliklarini bildirdilar. Tadbirning mazmunli tomoni uqori baholandi.

Мастер-класс на тему “Экономические реформы в Узбекистане: вызовы и меры поддержания макроэкономической стабильности”
04.11.2019 7752
2 ноября 2019 года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялся мастер-класс, организованный кафедрой «Экономическая теория». Мастер-класс на тему «Экономические реформы в Узбекистане: вызовы и меры поддержания макроэкономической стабильности» проводил Жасур Каршибаев, директор Департамента государственного внутреннего и внешнего долга Министерства финансов РУз.
В мероприятии приняли участие заведующая кафедрой «Экономическая теория» Л.М.Ташпулатова, доцент Р.А.Джураева, студенты факультетов МЭМ и МО Университета. В ходе лекции Жасур Каршибаев рассказал об основных направлениях реформ, проводимых в Узбекистане, вызовах и угрозах, а также мерах, предпринимаемых правительством страны для обеспечения макроэкономической стабильности. Данный мастер-класс вызвал большой интерес у студентов и дал возможность расширить свои знания в области экономических реформ.
В заключении состоялся обмен мнениями, в ходе которого студенты получили ответы на интересующие их вопросы, выразили слова благодарности организаторам за проведение мастер-класса. Была дана высокая оценка содержательной стороне мероприятия.