Grantlar va taklifnomalar
ICCR - Hindistonning madaniy aloqalar bo'yicha kengashi 2020 yilgacha Hindiston universitetlarida O'zbekiston fuqarolari uchun 20 ta ta'lim grantini (magistratura, magistratura, ilmiy tadqiqot) taqdim etadi.
O'qitish Londonning King kolleji magistratura dasturi
Buyuk Britaniyaning Toshkentdagi elchixonasi xabar berishicha, Londonning King's College (Harbiy tadqiqotlar) kafedrasi "Mojarolar, xavfsizlik va rivojlanish" mutaxassisligi bo'yicha magistrlik uchun "Alexandras Petersen Scholarship" stipendiyasi uchun nomzodlar tanlovi e'lon qilindi.
Amaliyot Germaniyada bakalavr va magistr talabalari uchun
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining PQ-4139-sonli Farmoniga muvofiqdan 01.29.2019 gacha, JIDU magistrantlari va aspirantlari uchun Germaniya Xalqaro siyosat va xavfsizlik instituti / Fan va siyosat institutida ilmiy tadqiqotlar olib borilmoqda.

Grants for study in India
ICCR - Indian Council for Cultural Relations offers 20 educational grants (undergraduate, graduate, research) for citizens of Uzbekistan in Indian universities for 2020.
Training Master's degree program at King’s College London
According to the British Embassy in Tashkent, the selection of candidates for King’s College London for the “The Alexandras Petersen Scholarship” scholarship for the MA in “Conflict, Security and Development” at the Department of Military Research is announced.
Internship for graduates of undergraduate and graduate students in Germany
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PP-4139 from 01.29.2019, internships for undergraduate and graduate students at the UWED are carried out, conducting research at the German Institute for International Politics and Security / Science and Politics Foundation (SWP).