Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetiga bakalavriat uchun (dastlabki imtihonga) abituriyentlarning hujjatlarini qabul qilish 2022-yil 15-iyundan 5-iyulgachao‘tishini e’lon qilamiz.
09.06.2022 22529
Bakalavriat uchun quyidagi yo‘nalishlarda hujjatlar qabul qilinadi:
“Xalqaro munosabatlar” (60310800);
“Siyosatshunoslik” (60310700);
“Xalqaro iqtisodiyot va menejment” (mintaqalar va faoliyat yo‘nalishlari bo‘yicha) (60412000);
“Yurisprudensiya” (60420100).
Dastlabki saralash imtihonlari 1-7-iyulga qadar Universitet hududidao‘tkaziladi. Dastlabki saralash imtihonlari quyidagi bloklardan iborat bo‘ladi:
Intellektual daraja (40 ball), mantiqiy va keng fikrlash, turli tushunchalar, faktlarni taqqoslash hamda ularningo‘rtasidagio‘zaro bog‘liqlikni topish;
Ona tilini bilish darajasi (30 ball),o‘rta maxsus, kasb-hunar taʼlimi muassasalari (akademik litseylar, kasb-hunar kollejlari), shuningdek, umumtaʼlim maktablari (11-sinf bazasida) dasturlariga kiritilgano‘zbekiston madaniyati, sanʼati, tarixi, geografiyasiga taalluqli va boshqa masalalar yuzasidan savodli va asosli tushuntirish qobiliyati;
Xorijiy tillarni (ingliz, fransuz va nemis tillari) bilish darajasi (30 ball),o‘zbekiston madaniyati, sanʼati, tarixi, geografiyasiga taalluqli va boshqa sohalarga oid masalalar yuzasidan savodli va asosli tushuntirish qobiliyati. Bunda, xorijiy tillar bo‘yicha yetakchi xalqaro va baholash tizimlarining amaldagi sertifikatlariga, shu jumladan, IELTS bo‘yicha kamida 5,5 ball, TOEFL IBT bo‘yicha kamida 61 ball bilim darajasi ko‘rsatkichi bilan xalqaro sertifikatlarga, shuningdek, test DaF, GOETHE sertifikati, DELF sertifikati imtihonlaridan CEFR uslubi bo‘yicha B2 minimal darajasi sertifikatlarga ega bo‘lgan abiturientlarga ushbu savollar bloki bo‘yicha maksimal ball beriladi.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) bakalavriat yo‘nalishlarigao‘qishga qabul qilishda dastlabki imtihonnio‘tkazisho‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 21-iyundagi “Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti faoliyatini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-3795-sonli Qarori,o‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018 yil 28 iyuldagi “Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining bakalavriat va magistraturasiga qabul qilish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi 594-son Qaroriga asosan amalga oshiriladi.
Bakalavriat yo‘nalishi bo‘yicha to‘lov-kontrakt asosida 2022-2023o‘quv yili 1 kurs talabalari uchun bir nafar talabanio‘qitish narxi:
Bakalavriat - 1 kurs |
31 872,000 so‘m |
Bakalavriat xorijiy talabalar - 1 kurs |
33 300,000 so‘m |
3 |
38 850,000 so‘m |
ContacQabul komissiyasi bilan bog‘lanish uchun:
Elektron pochta: admission@inno.uwed.uz
Telefon: (+99871) 267-05-88.
Eng so‘nggi yangiliklardan xabardor bo‘lish uchun Telegram’dagi kanalimizni kuzatib boring: @uwed_official

We announce the beginning of the admission of applicants to the Bachelor's degree (for passing the preliminary entrance exam) from June 15 to July 5, 2022, at the University of World Economy and Diplomacy.
Documents are accepted in the following areas of bachelor's degree:
“International relations” (60310800);
“Political Science” (60310700);
“International Economics and Management (60412000);
“Jurisprudence” (60420100).
Preliminary exams will be held at the University from July 1 to July 7. The preliminary exams will consist of the following blocks:
Intellectual level (40 points), the ability of logical and dimensional thinking, to compare different concepts, facts and find interrelations between them;
The level of proficiency in the native language (30 points), the ability to speak competently and argumentatively on issues related to culture, art, history of Uzbekistan, geography and other issues included in the program of secondary specialized, professional educational institutions (academic lyceum, professional college), as well as general education schools (based on the 11th class);
The level of foreign language proficiency (English, French, German) (30 points), the ability to speak competently and argumentatively on issues related to culture, art, history of Uzbekistan, geography and other areas. At the same time, applicants who have valid certificates of leading international and examination systems in a foreign language, including international certificates with an IELTS level of knowledge — at least 5.5 points, TOEFL IBT — at least 61 points, as well as a minimum level of B2 according to the CEFR method for exams DaF test, GOETNE certificate, DELF, are assigned the maximum points for this block of questions.
The preliminary examination for admission to the Bachelor's degree courses of the University of World Economy and Diplomacy (hereinafter UWED) is carried out in accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated June 21, 2018 No. PP-3795 “On measures to radically improve the activities of the University of World Economy and Diplomacy” and with the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated July 28, 2018 For No. 594 “On approval of the Regulations on the procedure for admission to Bachelor's and Master's degrees of the University of World Economy and Diplomacy”.
The cost of study for 1st year students of the 2022-2023 academic year on a fee-contract basis in the direction of bachelor’s degree: