03.10.2019        11267
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018-yil 17-sentyabrdagi 736-son qaroriga asosan Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi huzuridagi “Maʼnaviyat va maʼrifat” markazi faoliyatini takomillashtirish hamda talaba va oʻquvchilarning maʼnaviy-maʼrifiy, madaniy saviyasini muntazam oshirib borish, ularning oʻqishdan boʻsh vaqtini mazmunli oʻtkazishini taʼminlash maqsadida “Talabalar media – ijtimoiy va madaniyat maskani” tashkil etilgan.
2019-yilning 30-aprel kuni “Maʼnaviyat va maʼrifat” markazi qoshidagi “Talabalar media – ijtimoiy va madaniyat maskani” tomonidan tashkil etilgan Talabaga 100 kitob aksiyasida birinchilardan boʻlib, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti professor-oʻqituvchilari va xodimlari jamoasi 138 ta eng sara kitoblar bilan ishtirok etdi va boshqa oliy taʼlim muassasalariga ibrat naʼmunasi boʻldi.
Joriy yilning 27-sentyabr kuni OTV “Maʼnaviyat va maʼrifat” markazi qoshidagi “Talabalar media – ijtimoiy va madaniyat maskani” ning ochilish marosimi oʻtkazildi. Unda universitetimizning “Xalqaro munosabatlar” va “Xalqaro iqtisodiyot va menejment” fakultetlaridan talaba-yoshlar oʻz murabbiylari bilan faol ishtirok etdilar.
Quvonarlisi shuki, JIDU jamoasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi huzuridagi “Maʼnaviyat va maʼrifat” markazining Tashakkurnomasiga sazovor boʻldi.

03.10.2019        11266
According to the Decree of the Ministry of the Republic of Uzbekistan №736 dated 17.09.2018, “Students’ media-social and cultural Center” was created with the aim of expansion of activities of the Center of Culture and Enlightenment under the Ministry of Higher and Secondary Specialized Education.
The team of teachers and professors of the University of World Economy and Diplomacy with 138 copies of the best books was among the first to take part in the book action “100 books for students” organized by the “Students’ media-social and cultural Center”, becoming an example for other Higher Education Institutions.
On September 27, 2019, the opening of the “Students’ media-social and cultural Center” was held under the Center of Culture and Enlightenment of the Ministry of Higher Education. Students of the “International Relations” and “World Economy and Management” departments took an active part in the event.
It is noteworthy to mention that the team of UWED received a letter of gratitude from the Center of Culture and Enlightenment under the Ministry of Higher and Secondary Specialized Education.