03.10.2019        11267
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018-yil 17-sentyabrdagi 736-son qaroriga asosan Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi huzuridagi “Maʼnaviyat va maʼrifat” markazi faoliyatini takomillashtirish hamda talaba va oʻquvchilarning maʼnaviy-maʼrifiy, madaniy saviyasini muntazam oshirib borish, ularning oʻqishdan boʻsh vaqtini mazmunli oʻtkazishini taʼminlash maqsadida “Talabalar media – ijtimoiy va madaniyat maskani” tashkil etilgan.
2019-yilning 30-aprel kuni “Maʼnaviyat va maʼrifat” markazi qoshidagi “Talabalar media – ijtimoiy va madaniyat maskani” tomonidan tashkil etilgan Talabaga 100 kitob aksiyasida birinchilardan boʻlib, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti professor-oʻqituvchilari va xodimlari jamoasi 138 ta eng sara kitoblar bilan ishtirok etdi va boshqa oliy taʼlim muassasalariga ibrat naʼmunasi boʻldi.
Joriy yilning 27-sentyabr kuni OTV “Maʼnaviyat va maʼrifat” markazi qoshidagi “Talabalar media – ijtimoiy va madaniyat maskani” ning ochilish marosimi oʻtkazildi. Unda universitetimizning “Xalqaro munosabatlar” va “Xalqaro iqtisodiyot va menejment” fakultetlaridan talaba-yoshlar oʻz murabbiylari bilan faol ishtirok etdilar.
Quvonarlisi shuki, JIDU jamoasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi huzuridagi “Maʼnaviyat va maʼrifat” markazining Tashakkurnomasiga sazovor boʻldi.

03.10.2019        11268
Согласно указу № 736 Министерства Республики Узбекистан от 17 сентября 2018 года в целях расширения деятельности центра культуры и просвещения при Министерстве высшего и средне-специального образования создан "Студенческий медиа-социальный и культурный центр".
В акции под названием "Студенту 100 книг", организованной "Студенческим медиа-социальным и культурным центром" в числе первых приняла участие команда преподавателей-профессоров Университета мировой экономики и дипломатии с 138 экземплярами лучших книг, став примером для других ВУЗов.
27 сентября этого года прошло открытие "Студенческого медиа-социального и культурного центра" при центре культуры и просвещения Министерства высшего образования. На мероприятии приняли активное участие студенты факультета "Международные отношения" и "Мировой экономики и менеджмента".
Достойно внимания то, что команда УМЭД стала обладательницей благодарственного письма центра культуры и просвещения при Министерстве высшего и средне-специального образования.