Sport musobaqalari o‘tkazildi
Sport chegara va ijtimoiy farqlarni hisobga olmagani uchun, uni rivojlanish va tinchlikni targʻib qilishning samarali vositalaridan deb bilishadi. U turli geografik, madaniy va siyosiy sharoitlarda ijtimoiy integratsiya va iqtisodiy rivojlanishni taʼminlaydi.
О‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 30-oktyabrdagi “Sog’lom turmush tarzini keng tatbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmoni hamda Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 19-noyabrdagi “Aholining sog‘lom turmush tarzini qo‘llab-quvvatlash va jismoniy faolligini oshirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qaroriga asosan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti yoshlar bilan ishlash bo‘yicha prorektori hamda JIDU sport klubi tashabbusi bilan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Toshkent shahrining Mirzo Ulug‘bek tumanidagi mahallalar o‘rtasida sportning shaxmat, mini futbol, voleybol sport turlari bo‘yicha musobaqalar bo‘lib o‘tdi.
Aholining sog’lom turmush tarzini qo‘llab-quvvatlash va jismoniy faoligini oshirish maqsadida musobaqada universitetiga biriktirilgan Ahmad Yugnakiy, Beshkapa, Traktorsozlar, Bahor, Boʻz mahalalari va JIDU sport klubidan jami 6 ta jamoa qatnashishdi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, 1-o‘rinni Mirzo Ulug‘bek tumanining Bo‘z mahalasi jamoasi qo‘lga kiritgan bo‘lsa, JIDU sport klubi a’zolari 2-o‘ringa munosib deb topildilar.

02.06.2021        6062
Спорт является признанным инструментом содействия развитию и миру, поскольку в нем не учитываются ни географические границы, ни социальные различия. Он способствует социальной интеграции и экономическому развитию в различных географических, культурных и политических условиях.
В целях обеспечения выполнения задач, обозначенных в Указе Президента Республики Узбекистан «О мерах по широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта» от 30 октября 2020г. и постановлением Кабинета Министров “О дополнительных мерах по поддержке здорового образа жизни и повышению физической активности населения" от 19 ноября 2020 года в Университете мировой экономики и дипломатии прошли соревнования по шахматам, мини-футболу, волейболу среди команд махаллей Мирзо Улугбекского района и спортивного клуба УМЭД.
В целях поддержки здорового образа жизни и повышения физической активности населения в соревнованиях приняли участие в общей сложности 6 команд из махаллей Ахмад Югнаки, Бешкапа, Тракторсозлар, Бахор, Боз и спортивного клуба UWED.
По окончательным результатам команда махалли Боз заняла 1-е место, члены спортивного клуба УМЭД заняли 2-е место.