15.03.2021        5241
Toshkent davlat yuridik universitetida milliy kurash boʻyicha oliy ta’lim muassasalari talabalari oʻrtasida oʻtkazilayotgan “Vazir kubogi” musobaqasining Toshkent shahar bosqichi boʻlib oʻtdi. Mazkur musobaqada  Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Jahon iqtisodiyoti va menejment” fakulteti 1-bosqich talabasi, JIDU sport klubi a’zosi Elbek Ibrohimov +100 kg vazn toifasi boʻyicha faxrli birinchi o‘rin, “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 1-bosqich talabasi, JIDU sport klubi a’zosi Fayzaxmatov Sherzod +66 kg vazn toifa boʻyicha hamda “Xalqaro huquq” fakulteti 1-bosqich talabasi, JIDU sport klubi a’zosi Iskandarov Jonibek +90 kg vazn toifasi boʻyicha uchinchi oʻrinlarni qoʻlga kiritdi.
Universitet jamoasi talabalarni ushbu g‘alabalari bilan samimiy muborakbod etib, keying bosqichda ham ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

15.03.2021        5240
В Ташкентском государственном юридическом университете прошел Ташкентский городской этап соревнований «Кубок Министра» среди студентов высших учебных заведений по национальной борьбе. Студенты УМЭД Эльбек Иброхимов, студент первого курса факультета «Мировая экономика и менеджмент», член спортивного клуба УМЭД, в весовой категории +100 кг занял первое место, студент первого курса факультета «Международные отношения», член спортивного клуба УМЭД Файзахматов Шерзод в весовой категории +66 кг и студент первого курса факультета «Международное право», член спортивного клуба УМЭД Искандаров Жонибек, член спортивного клуба УМЭД, в весовой категории +90 кг заняли третье место.
Администрация университета искренне поздравляет студентов с их победой и желает успехов на следующем этапе.