15.03.2021        5241
Toshkent davlat yuridik universitetida milliy kurash boʻyicha oliy ta’lim muassasalari talabalari oʻrtasida oʻtkazilayotgan “Vazir kubogi” musobaqasining Toshkent shahar bosqichi boʻlib oʻtdi. Mazkur musobaqada  Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Jahon iqtisodiyoti va menejment” fakulteti 1-bosqich talabasi, JIDU sport klubi a’zosi Elbek Ibrohimov +100 kg vazn toifasi boʻyicha faxrli birinchi o‘rin, “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 1-bosqich talabasi, JIDU sport klubi a’zosi Fayzaxmatov Sherzod +66 kg vazn toifa boʻyicha hamda “Xalqaro huquq” fakulteti 1-bosqich talabasi, JIDU sport klubi a’zosi Iskandarov Jonibek +90 kg vazn toifasi boʻyicha uchinchi oʻrinlarni qoʻlga kiritdi.
Universitet jamoasi talabalarni ushbu g‘alabalari bilan samimiy muborakbod etib, keying bosqichda ham ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

The students of UWED won a victory at the Tashkent city stage of the competition "Cup of the minister"
15.03.2021 5238
At the Tashkent State University of Law was held the Tashkent city stage of the "Cup of the Minister" competition among students of higher educational institutions in national wrestling. The students UWED Elbek Ibrokhimov, a first-year student of “World Economy and Management” faculty, a member of the UWED Sport club, in the +100 kg weight category took first place, a first-year student of the “International Relations” faculty, a member of the UWED Sport club Sherzod Fayzakhmatov in the +66 kg weight category and a first-year student of “International law” faculty, a member of the UWED Sport club Zhonibek Iskandarov in the +90 kg weight category took the third place.
The university administration sincerely congratulates the students on their victory and wishes them success in the next stage.