“Milliy qadriyatlar – yot g‘oyalarga qarshi” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi
Yoshlar har bir jamiyatning eng ishongan va muhim qatlami hisoblanadi. Sababi, mamlakat ertangi kuni ularning qanday shaxs bo‘lib shakllanishlari hamda maqsadlariga bog‘liq. Aynan shu sababdan ularni zararli g‘oyalar va yot fikrlardan himoyalash dolzarbdir. Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Din ishlari bo‘yicha qo‘mita mutaxassislari va JIDU talabalari ishtirokida tashkil etilgan uchrashuvda ham bu jihatlar ta’kidlandi.
Qadriyat tushunchasining asl mohiyati tarixiy sinovlarga bardosh berib, xalqning milliy manfaatlarini o‘zida to‘liq mujassam etgan shu bilan birga zamonaviy taraqqiyot talablariga ham javob bera oladigan, asrlar o‘tgani sari esa qadr-qimmati ortib boradigan g‘oyalar jamlanmasidir.
Tadbirda Din ishlari bo‘yicha qo‘mitaning Diniy-ijtimoiy jarayonlarni o‘rganish axborot-tahlil markazi mutaxassisi N.Shomirzayev yoshlarni qiziqtirgan savollarga javob berdi.

24.02.2021        8051
Молодое поколение в каждом обществе является самой надежной и важной его частью. Так как завтрашний день страны зависит от того насколько они сформировались как личности и каковы их цели. Поэтому важно защитить подрастающее поколение от чуждых идей и враждебных помыслов. Настоящие вопросы были затронуты на встрече со специалистами Комитета по делам религий при Кабинете Министров РУз и студентами УМЭД.
Национальные ценности – это наши национальные традиции и обычаи, культура и искусство нашего народа. Связывая национальные ценности с передовыми технологиями в деле воспитания и обучения нового поколения, необходимо в каждом молодом человеке воспитать национального патриота, верящего в себя личность.
В ходе мероприятия специалист Информационно-аналитического центра изучения религиозных и социальных процессов Комитета по делам религий Н. Шомирзаев ответил на интересующие вопросы студентов.