05.12.2020        5705
Joriy yilning 4-dekabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 14-martdagi “Huquqbuzarlik profilaktikasi va jinoyatchilikka qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori ijrosini ta’minlash hamda talabalar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarlikni oldini olish masalalariga bag‘ishlangan davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
O‘tkazilgan mazkur yig‘ilishda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti prorektori L.O‘.Mingishev, Mirzo Ulug‘bek tumani IIOMFB 6-sonli IIB boshlig‘i, podpolkovnik B.U.Tadjimatov, bo‘lim kata profilaktika inspektori, podpolkovnik R.T.Turg‘unov hamda universitet talabalar turar joyida istiqomat qilayotgan talaba yigit-qizlar ishtirok etishdi.
Mazkur uchrashuv avvalida  prorektor L. Mingishev so‘z olib, jinoyatchilikka qarshi kurashish barcha davrlarda ham davlatning jiddiy va muhim masalasi bo‘lib kelganligi, inson tinch va xotirjam yashashni xohlashi va tinchlik bo‘lgan joyda rivojlanish bo‘lishini alohida ta’kidlab o‘tdi.
Muloqot davomida podpolkovnik B.Tadjimatov tomonidan yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarlikni oldini olish va ular orasida giyohvand vositalarining tarqalishiga qarshi kurashish bo‘yicha Mirzo Ulug‘bek tumanida o‘tkazilayotgan chora-tadbirlar to‘g‘risida talabalar yoshlarga ma’lumot berildi.
Shundan so‘ng, talabalar bilan savol javob va bahs-munozara o‘tkazildi hamda ular tomonidan berilgan savollarga batafsil javob berildi.

05.12.2020        5702
On 4th December at the University of World Economy and Diplomacy held a round table devoted to questions of the enforcement decree of the President of the Republic of Uzbekistan “On measures to further improve the system of prevention of offenses and fight against crime” from 14 March 2017, and the prevention of crime and delinquency among students.
At the meeting, Vice-rector of University of World Economy and Diplomacy L.U.Mingishev, the head of the police Department № 6 of the Department of internal Affairs of Mirzo-Ulugbek district, Lieutenant Colonel B.U.Tajimatov, inspector of Department of prevention, Lieutenant-Colonel R.T.Turgunov, as well as the students living in the dormitory of the University.
At the beginning of the meeting, Vice-rector L.Mingishev, making a speech, emphasized that the fight against crime has always been a serious and important task of the state, people would like to live in peace and harmony and develop where there is peace.
During the conversation, Lieutenant Colonel B. Tajimatov informed the students about the activities carried out in Mirzo-Ulugbek district to prevent crime and delinquency among young people and to combat the spread of narcotic drugs among them.
This was followed by a survey and discussion with students, as well as detailed answers to their questions.