“Shahar bolalar uyi”ga tashrif
2019-yil 14-dekabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Jahon iqtisodiyoti va menejment fakulteti talabalari Toshkent shahrining Yunusobod tumanida joylashgan "Shahar bolalar uyi" ga tashrif buyurishdi. Mazkur bolalar uyida 70 nafar tarbiyaluvchi bor. Ushbu xayriya tadbirining tashkilotchilari JIDU “O’zbek va Rus tillari” kafedrasi professor-o'qituvchilari, shuningdek, “Xalqaro iqtisodiyot va menejment” fakulteti dekanati va JIDU Yoshlar ittifoqi BT vakillaridir.
Ushbu muassasaga tashrif buyurishdan maqsad ulg‘ayib kelayotgan yosh avlodimizga yangi yil arafasida quvonch va xursandchilik ulashsh ular O‘zbekiston yoshlari etiborida va g’amxo’rligida ekanliklarini ko'rsatish bo’ldi.
Ushbu hayriya aksiyasida 45 nafar JIDU talaba yoshlari qatnashdi. Ular barcha JIDU talabalari va Yoshlar ittifoqi nomidan nomidan turli ko'ngilochar o’yinlar o'tkazilib sovg'alar tarqatildi.

Посещение “Городского дома ребенка”
14 декабря 2019 года студенты факультета “Мировая экономика и менеджмент” Университета мировой экономики и дипломатии посетили «Городской дом ребенка», находящийся в Юнусабадском районе города Ташкента. Организаторами данной благотворительной акции являются преподавательский состав кафедры “Узбекского и русского языка”, а также представители деканата факультета “Международная экономика и менеджмент” и представители Союза Молодежи Республики Узбекистан.
Целью посещения данного учреждения было благотворительность, добровольное желание студентов и организаторов подарить частичку счастья и заботы нашему подрастающему поколению перед Новым годом, а также показать им, что они не одни и являются частью семьи не только тех людей, которые о них заботятся, но и частью семьи всей молодёжи Узбекистана.
В данном мероприятие приняли участие 45 студентов университета, а также были проведены различные развлекательные конкурсы и розданы подарки от имени Университета мировой экономики и дипломатии и Союза молодёжи.