JIDUda Koreya Respublikasi Milliy Mudofaa Universiteti Prezidenti Li Seok Gu bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Unda universitet talabalari va professor-o'qituvchilari ishtirok etdilar. Li Seok Gu o'z ma'ruzasida Koreya Respublikasi tashqi siyosatining asosiy printsiplari to'g'risida batafsil so'zlab berdi va Koreya Mudofaa universitetining asosiy faoliyati haqida batafsil ma'lumot berdi.
JIDU rahbariyati va Li Seok Gu bilan muzokaralar chog'ida u universitet O'zbekiston Respublikasi bilan samarali hamkorlik qilishga, shuningdek, JIDU va Koreya Respublikasi Milliy mudofaa universiteti o'rtasida hamkorlik to'g'risidagi memorandumni imzolashga tayyorligini ta'kidladi.
Koreya va ingliz tilidagi jonli muhokamada janob Li Seok Gu JIDU talabalarining ko'plab savollariga javob berdi.

In UWED, a meeting was held on with the President of the National University of Defense of the Republic of Korea, Mr. Lee Seok Gu.
The University`s faculty students were attended in his speech, Mr. Lee Seok Gu spoke in detail about the basic principles of the foreign policy of the Republic of Korea, described in detail the main areas of activity of the University of Defense of Korea.
During negotiations with the UWED management and Mr. Lee Seok Gu, he emphasized that the university is ready for effective cooperation with the Republic of Uzbekistan, as well as the conclusion of a joint Memorandum of Cooperation between the UWED and the National Defense University of the Republic of Korea.
During a lively discussion in Korean and English, Mr. Lee Seok Gu answered numerous questions from students at the UWED.