2019-yil 19-oktyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Dekos”, ”Deli”, ”Office market” kabi brendlar asoschilari aka-uka Hasan va Husan Mamasaidovlarning talaba-yoshlar bilan “Gʻalaba choʻqqisi va magʻlubiyat omillari” mavzusidagi “Mahorat darsi” boʻlib oʻtdi.
Unda universitetning Yoshlar bilan ishlash boʻyicha prorektori L.Mingishov ishtirok etdi. Uchrashuv, hayotiy tajribadan kelib chiqqan xolda interaktiv suxbat tarzida olib borildi.
Shuningdek, diplomatiya sohasida muvaffaqiyatlarga erishish sirlari, xalqaromunosabatlarda muloqot olib borishning oʻziga xos uslublari, kiyinish va nutq madaniyati kabi muhim tushunchalar talabalarga hayotiy misollar asosida yoritib berildi.
Oʻqituvchilar va talablar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga toʻlaqonli javoblar olishdi. Umuman, “Mahorat darsi” talaba-yoshlar va oʻqituvchilar uchun qiziqarli yangiliklar, hamda amaliy taassurotlarga boy muhitda oʻtdi.

19 октября 2019 года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялся мастер-класс от основателей таких брендов, как «Decos», «Deli», «Office market» с братьями Хасан и Хусан Мамасаидовыми, на тему «Факторы победы и поражения. В мероприятии принял участие проректор по делам молодежи Л. Мингишов. Встреча прошла в форме интерактивного диалога на основе жизненных опытов братьев Мамасаидовых.
Также студентам были даны примеры таких важных понятий, как успех в дипломатии, уникальные способы общения и культура речи в международных отношениях.
В целом, "мастер-класс"прошел в интересной, насыщенной атмосфере с использованием практических упражнений самосовершенствования.