2019-yil 12-oktyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining “B” binosi 103-auditoriyasida BMTning sogʻlom turmush tarzi loyihasi boʻyicha xalqaro ekspert, psixologiya fanlari nomzodi Kazakov Luqmon Hakimovichning talabalar bilan “Mahorat darsi” boʻlib oʻtdi.
Unda talaba-yoshlar va professor-oʻqituvchilar, murabbiylar, jami 156 nafar aholi ishtirok etdi. Dars amaliy va nazariy maʼlumotlar hamda hayotiy misollarga boy tarzda oʻtdi.
Mashgʻulotlar jarayonida talabalarga interaktiv usullar qoʻllanildi. Shuningdek, psixologik testlar va shkalalardan maqsadli foydalanildi. Natijada, har bir talaba oʻzining qaysi psixologik guruhga mansubligini bilib olish va oʻrtoqlari yoki yaqinlariga qoʻllash imkoniyatlariga ega boʻldilar.
Umuman, “Mahorat darsi” talaba-yoshlar va oʻqituvchilar uchun qiziqarli, yangiliklar hamda amaliy taassurotlarga boy muhitda oʻtdi.

On October 12, 2019, master class by UN international expert, participant of UN project “Healthy lifestyle”, candidate of psychological sciences, Lukman Kazakov, took place at the University of World Economy and Diplomacy.
Students, professional and teaching staff and coaches took part in the event. The master class was held with practical and theoretical information as well as life examples.
In the process of the meeting, interactive methods were practiced by students. Also, psychological tests and scales were used purposefully. As a result, every student got the opportunity to find out which psychological group he belongs to and apply it to his comrades and loved ones.
In the final part of the master class, there was an opinion exchange during which professors and students addressed words of gratitude to the organizers of the master class and praised the substantive side of the event.