Сизларни 1 октябрь – Ўзбекистон Республикасининг улуғ байрамларидан бири – Ўқитувчи ва мураббийлар куни билан Ташқи ишлар вазирлиги жамоаси номидан самимий табриклаймиз.
Ёш авлоднинг комил шахс бўлиб вояга етиши, унинг етук касб эгаси бўлиб жамиятда ўз ўрнини топишида устоз-муаллимларнинг ўрни алоҳида аҳамиятга эга.
Таъкидлаш жоизки, Университетда малакали, етук илмий салоҳиятга эга, янгича фикрлайдиган маҳоратли, изланувчан, ўз касбининг билимдони бўлган устоз-мураббийларимиз, педагог ходимлар фаолият кўрсатиб келаётганлиги ҳар қанча эъзозу таҳсинга лойиқ.
Сиз тарбиялаган, чуқур билим бериб, тўғри йўл кўрсатган юзлаб талабаларингиз вазирлик тизимида муваффақиятли фаолият юритиб келмоқда. Бугунги кунда уларнинг айримлари масъулиятли лавозимларда - вазир ўринбосари, Ўзбекистон Республикасининг чет давлатлардаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси сифатида Ватанга, юртимизга ҳалол, виждонан хизмат қилаётгани билан фахрлансангиз ўринли.
Фурсатдан фойдаланиб, барча муҳтарам Устозларга машаққатли ва масъулиятли фаолиятингизда омад ҳамда мустаҳкам соғлиқ тилаймиз.

От имени коллектива Министерства иностранных дел поздравляем вас с 1 октября - великим праздником Республики Узбекистан - Днем учителя и наставника.
Роль учителей и педагогов играет важную роль в развитии молодого поколения как полностью развитой личности и ее роли в обществе.
Примечательно, что в университете работают высококвалифицированные, хорошо образованные и настоящие мастера своего дела.
Сотни ваших учеников, которые воспитывались, обучались и направлялись, успешно работают в системе Министерство иностранных дел Узбекистан. Сегодня вы должны гордиться тем, что некоторые из них находятся на ответственных должностях - в качестве заместителя министра, Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Узбекистан в зарубежных странах.
Пользуясь случаем, мы хотели бы пожелать вам удачи и здоровья в вашей тяжелой и ответственной работе.