Сизларни 1 октябрь – Ўзбекистон Республикасининг улуғ байрамларидан бири – Ўқитувчи ва мураббийлар куни билан Ташқи ишлар вазирлиги жамоаси номидан самимий табриклаймиз.
Ёш авлоднинг комил шахс бўлиб вояга етиши, унинг етук касб эгаси бўлиб жамиятда ўз ўрнини топишида устоз-муаллимларнинг ўрни алоҳида аҳамиятга эга.
Таъкидлаш жоизки, Университетда малакали, етук илмий салоҳиятга эга, янгича фикрлайдиган маҳоратли, изланувчан, ўз касбининг билимдони бўлган устоз-мураббийларимиз, педагог ходимлар фаолият кўрсатиб келаётганлиги ҳар қанча эъзозу таҳсинга лойиқ.
Сиз тарбиялаган, чуқур билим бериб, тўғри йўл кўрсатган юзлаб талабаларингиз вазирлик тизимида муваффақиятли фаолият юритиб келмоқда. Бугунги кунда уларнинг айримлари масъулиятли лавозимларда - вазир ўринбосари, Ўзбекистон Республикасининг чет давлатлардаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси сифатида Ватанга, юртимизга ҳалол, виждонан хизмат қилаётгани билан фахрлансангиз ўринли.
Фурсатдан фойдаланиб, барча муҳтарам Устозларга машаққатли ва масъулиятли фаолиятингизда омад ҳамда мустаҳкам соғлиқ тилаймиз.

On behalf of the staff of the Ministry of Foreign Affairs, we congratulate you on October 1 - the great holiday of the Republic of Uzbekistan - Teacher and Mentor Day.
The teachers and educators play an important role in the development of the young generation as a fully developed personality and have a honourable place in society.
Notably, that highly-skilled, well-educated, high-qualified, intelligent teachers, master of their fields, pedagogues in this university are honoured with lots of praises.
Hundreds of your students who have been brought up, trained and directed successfully work in the ministry system. Today you should be proud that some of them are in senior positions - as Deputy Minister, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Uzbekistan to foreign countries.
Taking this opportunity, we would like to wish you, dear Teachers, good luck and good health in your hard and responsible work.