2019 yilning 23 sentabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya univеrsitеti akadеmik litsеyida “O’zbekiston – millatlararo totuvlik va diniy bag’rikenglik yurti” mavzusida ma’rifiy tadbir o’tkazildi. Tadbirda O’zbekiston Xalqaro Islom akademiyasi dotsenti, islomshunos Saidmuxtor Oqilov hamda Respublika ma’naviyat va ma’rifat markazi Shayxontohur tumani rahbari Elyor Jo’raevlar ishtirok etishdi.
Ma’ruzachilar xozirgi kunda ko’pmillatli vatanimizda barcha millatlar teng huquqli hamda diniy erkinlik haqida ma’lumotlar berib o’tdi.

On September 23, 2019 at the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy meeting on the theme "Uzbekistan is a land of interethnic harmony and religious tolerance" was held. The event was attended by the associate professor of the International Islamic Academy of Uzbekistan Saidmukhtor Akilov and the head of the Shaykhontokhur district department of the Republican Center for Spirituality and Enlightenment Elyor Jurayev.
The speakers provided information on the rights and freedoms of all nations in our multinational republic.