2019 yilning 23 sentabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya univеrsitеti akadеmik litsеyida “O’zbekiston – millatlararo totuvlik va diniy bag’rikenglik yurti” mavzusida ma’rifiy tadbir o’tkazildi. Tadbirda O’zbekiston Xalqaro Islom akademiyasi dotsenti, islomshunos Saidmuxtor Oqilov hamda Respublika ma’naviyat va ma’rifat markazi Shayxontohur tumani rahbari Elyor Jo’raevlar ishtirok etishdi.
Ma’ruzachilar xozirgi kunda ko’pmillatli vatanimizda barcha millatlar teng huquqli hamda diniy erkinlik haqida ma’lumotlar berib o’tdi.

23 сентября 2019 года в Академическом лицее Университета мировой экономики и дипломатии состоялась встреча на тему «Узбекистан - страна межнационального согласия и религиозной толерантности». В мероприятии приняли участие доцент Международной исламской академии Узбекистана Саидмухтор Акилов и руководитель Шейхонтохурского районного отделения Республиканского центра духовности и просвещения Элёр Журеав.
Выступавшие предоставили информацию о правах и свободах всех народов нашей многонациональной страны.