21 sentyabr kuni JIDU Ekoklub jamoasi Toshkent viloyatidagi (Yangiobod tog'lari) tog'li hududlarni axlatdan tozalash uchun O'zbekiston Respublikasi Davlat statistika qo'mitasi tomonidan tashkil etilgan Umumjahon tozalash kuni deb nomlangan jamoat ekologik aksiyasida ishtirok etdi.
Jamiyat, davlat, ommaviy axborot vositalari va biznesni mamlakatni axlatdan tozalash, tozalikni saqlash va kelgusida barqaror rivojlanish uchun shart-sharoitlarni yaratish maqsadida yagona jamoaga birlashtirish maqsadida o'tkazilayotgan ushbu tadbirga O'zbekiston dunyoning 158 mamlakati bilan qo'shildi.

On September 21, the UWED Ecoclub team took part in a public environmental campaign called World Cleanup Day organized by the Goskomekologiya of the Republic of Uzbekistan to clean up mountainous areas from garbage in the Tashkent region (Yangiabad mountains).
Uzbekistan joined together with 158 countries of the world in this action, which is carried out with the aim of uniting society, the state, the media and business into a single team to cleanse the country of garbage, maintain cleanliness, create conditions for further sustainable development.