Talaba-yoshlarning O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Din ishlari bo‘yicha Qo‘mitasi hamda Islom akademiyasi vakillari bilan uchrashuvi
18.09.2019 7021
2019-yilning 13-, 14-, 16-, 17-sentabr kunlari Universitetda talaba-yoshlarning ma’naviy immunitetni oshirish, sof Islom ta’limotini yetkazish, yoshlarni turli yot oqimlar xurujidan ogoh etish va ular orasida mafkuraviy tushunchalar targ‘ibotini yanada kuchaytirishga qaratilgan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Mazkur tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Din ishlari bo‘yicha Qo‘mita mutaxassisi Jamshid Alimov va Islom akademiyasi vakili Saidmuxtor Okilov ishtirok etdi.
Ma’ruzachilar o‘z chiqishlari davomida Islom dinining faqat yaxshilikni targ‘ib qilishi haqida so‘zlab berdilar, unda qayd etilgan suralar, hadislar mazmun mohiyatini tushuntirib o‘tishdi.

Встреча студенческой молодежи с представителями Комитета по делам религий при Кабинете Министров Республики Узбекистан и Исламской академии
18.09.2019 7020
13-, 14-, 16-, 17-го сентября 2019 года в университете состоялась встреча, направленная на повышение духовного иммунитета студенческой молодежи, доведение до сведения чистого Исламского образования, защиту молодежи от различных угроз и усиление пропаганды идеологических понятий. В мероприятии приняли участие специалист Комитета по делам религий при Кабинете Министров Республики Узбекистан Джамшид Алимов и представитель Исламской академии Саидмухтор Акилов.
В ходе своих выступлений лекторы рассказали о том, что Исламская религия способствует только благодеянию; объяснили суть содержания сур и хадисов, отмеченных в данной религии.