Talaba-yoshlarning O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Din ishlari bo‘yicha Qo‘mitasi hamda Islom akademiyasi vakillari bilan uchrashuvi
18.09.2019 7021
2019-yilning 13-, 14-, 16-, 17-sentabr kunlari Universitetda talaba-yoshlarning ma’naviy immunitetni oshirish, sof Islom ta’limotini yetkazish, yoshlarni turli yot oqimlar xurujidan ogoh etish va ular orasida mafkuraviy tushunchalar targ‘ibotini yanada kuchaytirishga qaratilgan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Mazkur tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Din ishlari bo‘yicha Qo‘mita mutaxassisi Jamshid Alimov va Islom akademiyasi vakili Saidmuxtor Okilov ishtirok etdi.
Ma’ruzachilar o‘z chiqishlari davomida Islom dinining faqat yaxshilikni targ‘ib qilishi haqida so‘zlab berdilar, unda qayd etilgan suralar, hadislar mazmun mohiyatini tushuntirib o‘tishdi.

Meeting of students with representatives of the Committee on Religious Affairs under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan and the Islamic Academy
18.09.2019 7019
On the 13,14, 16, and 17 September, 2019, a meeting was held at the university aimed at enhancing the spiritual immunity of student youth, bringing attention to pure Islamic education, protecting young people from various threats, and strengthening propaganda of ideological concepts. The event was attended by a specialist of the Committee on Religious Affairs under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan Jamshid Alimov and a representative of the Islamic Academy Saidmukhtor Akilov.
During their speeches, the lecturers spoke of the fact that the Islamic religion promotes good deeds only and explained the essence of the content of the suras and hadiths noted in this religion.