Bugungi kunda yoshlarga oid davlat siyosati samaradorligini yanada oshirish uchun nimalar qilish lozim? Uning huquqiy asoslari qanday natija bermoqda? Bu kabi savollarga aniq javob berish maqsadida Yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashida joriy yilning 12-sentyabr kuni soat 15.00 da Yoshlar press klubining maxsus soni tashkil etildi.
Unda Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati aʼzolari, Qonunchilik palatasi deputatlari, Yoshlar komissiyasi aʼzolari, Adliya vazirligi masʼullari, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti professor oʻqituvchilari, “Xalqaro munosabatlar” fakulteti Yoshlar ittifoqi kengashining faol aʼzolari hamda keng jamoatchilik vakillari ishtirok etishdi.
Tadbirda mamlakatimizda yoshlar manfaatlarini himoya qilish, ularning Konstitutsiyada belgilab qoʻyilgan huquq va majburiyatlarini amalga oshirish, bir soʻz bilan aytganda yoshlarni  manfaatlarini birdek himoya qilish maqsadida amalga oshirilatyogan ishlar, erishilgan natijalar va yoʻl qoʻyilgan kamchiliklar haqida batafsil toʻxtalib oʻtildi.

What can be done to further improve the effectiveness of state youth policy? What are the results of its legal framework? In order to get a clear answer to these questios, on September 12 this year a special session of the Youth Press Club was organised at the Central Council of the Youth Union.
It was attended by members of the Senate, deputies of the Legislative Chamber, members of the Youth Commission, employees of the Ministry of Justice, professors from the University of World Economy and Diplomacy, active members of the Council of the Youth Union of the Faculty of International Relations and the public
The event was dedicated to the work carried out in our country to protect the interests of youth, its rights and obligations enshrined in the Constitution, in a word, to protect the interests of youth, the results achieved and shortcomings.