Louisiana Tulane Universitetiga (Yangi-Orlean, Luiziana, AQSh) tashrif AQShning Xalqaro hamkorlik bo'yicha agentligi (USAID) va Tetra Tech (AQSh) ko'magida USAIDning O'zbekistondagi  sud-huquq islohoti dasturi doirasida bo'lib o'tdi.
O'zbekiston delegatsiyasi tarkibida Adliya vazirligi, Investitsiya va tashqi savdo vazirligi, Toshkent davlat yuridik universiteti, Oliy Majlis huzuridagi Qonunchilik va parlament tadqiqotlari instituti, shuningdek, "Yuksalish" umummilliy harakati vakillari ishtirok etishdi.
Tashrif maqsadi AQShning Tulane universiteti ommaviy huquqi markazi tomonidan tashkil etilgan qonunchilikni rivojlantirish xalqaro institutining treninglarida ishtirok etish bo'ldi.
Treninglarda shuningdek, Hindiston, Singapur, Keniya, Gana, Shri-Lanka va boshqa mamlakatlardan parlamentlar, hukumatlar, huquqiy firmalarning 44 nafar vakili qatnashdi.
Ishtirokchilar treningning maqsad va vazifalari, ta'lim va amaliyotni integratsiyalashning yangi usullari, Yangi-Orlean shahri va Luiziana shtatining madaniyati va tarixi haqida turli ma'lumotlarga ega bo'ldilar.
Turli mavzular bo'yicha ma'ruzalar tinglandi:
• Ikki palatali AQSh qonunchilik jarayoni va parlamentlarning taqqoslanishi;
• qonunchilik va ma'muriy rivojlanishning umumiy qoidalari;
• normativ-huquqiy hujjatlar loyihalarini ishlab chiqish bo'yicha ko'rsatmalar;
• qonun loyihalarini tartibga solish;
• va boshqalar.
Ma'ruzalar Tulane universiteti ommaviy huquq markazi ijrochi direktori, professorlari va amaliyotchi huquqshunoslar tomonidan o'tkazildi.
Uchrashuvlar AQShning Apellyatsiya sudida, AQSh politsiyasining mustaqil monitoringida, AQSh vakillar palatasi va senatining Luiziana shtatidan a'zolari bilan bo'lib o'tdi.

Scientists of UWED visited the Tulane University of Louisiana (USA)
The trip to Tulane University of Louisiana (New Orleans, Louisiana, USA) took place as a part of the USAID Judicial Reform Program in Uzbekistan with the assistance of the United States Agency for International Cooperation (USAID) and Tetra Tech company (USA).
The delegation of Uzbekistan included representatives of the Ministry of Justice, the Ministry of Investment and Foreign Trade, Tashkent State Law University, the Institute for Legislation and Parliamentary Studies under Oliy Majlis, as well as the National Movement “Uksalish”.
The purpose of the visit was participation in trainings of an international law development institute organized by the Center for Public Law of the University of Tulane, USA.
The training was attended by 44 representatives of parliaments, governments, law firms from India, Singapore, Kenya, Ghana, Sri Lanka and other countries.
Participants received various information about the goals and objectives of the training, new methods of integrating education and practice, the culture and history of the city of New Orleans and the state of Louisiana.
There were lectures on various topics such as:
- Bicameral US legislative process and parliamentary comparison;
- General provisions of legislative and administrative development;
- Instructions for the development of draft regulatory legal acts (LA);
- Regulatory drafting of bills; etc.
Lectures were given by the executive director, professors of the Center for Public Law of the University of Tulane, as well as by practicing lawyers.
Meetings were held at the US Court of Appeals, Independent Monitoring of the US Police, with members of the US House of Representatives and the Senate of Louisiana.
In the training UWED was represented by the Vice-Rector of the University G.S. Ismailova and the doctoral candidate M.A. Rakhimova.