2019 yil 27 iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Yuridik klinikasi talabalari O`zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi voyaga yetmagan shaxslar uchun jazoni ijro etish muassasalaridan biriga tashrif buyurishdi.
Tashrif avvalida muassasasi boshlig`i, Shoira Adilova Yuridik klinika talabalarni muassasa binolarining yangi ko`rinishi, voyaga yetmagan tarbiyalanuvchilarning bilim olish va sport bilan shug`illanishlari uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishtirdi.
Shundan so`ng, talabalar muassasa tarbiyalanuvchilari bilan uchrashib, ular bilan qiziqarli suhbat o`tkazishdi, turli ijodiy va savol-javob tarzidagi o`yinlar tashkil etilib, g`oliblar klinika jamoasi nomidan esdalik sovg`alari bilan taqdirlandi.
Tadbir so`nggida muassasa ma`muriyati O`zbekiston Respublikasi jazoni ijro etish tizimida voyaga yetmagan shaxslar bilan ishlashda umum e`tirof etilgan xalqaro huquq normalariga amal qilish tartibi va bunday shaxslar bilan ishlashning o`ziga xos tomonlari to`g`risida talabalarni qiziqtirgan savollarga javob berishdi.

On June 27, 2019, students of the Legal Clinic of the University of World Economy and Diplomacy visited penitentiary facilities for minors.
At the beginning of the visit, the head of the institution Shoira Adilova acquainted the students of the legal clinic with the facilities of the institution, the conditions created for the education of minors.
After that, the students met with the pupils of the institution, talked with them, organized various creative and other games, and the winners were given memorable gifts from the clinic team.
At the end of the event, the administration of the institution answered questions related to the procedure for compliance with generally accepted international legal norms and specific aspects of working with minors in the penitentiary system of the Republic of Uzbekistan.