2019 yil 27 iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Yuridik klinikasi talabalari O`zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi voyaga yetmagan shaxslar uchun jazoni ijro etish muassasalaridan biriga tashrif buyurishdi.
Tashrif avvalida muassasasi boshlig`i, Shoira Adilova Yuridik klinika talabalarni muassasa binolarining yangi ko`rinishi, voyaga yetmagan tarbiyalanuvchilarning bilim olish va sport bilan shug`illanishlari uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishtirdi.
Shundan so`ng, talabalar muassasa tarbiyalanuvchilari bilan uchrashib, ular bilan qiziqarli suhbat o`tkazishdi, turli ijodiy va savol-javob tarzidagi o`yinlar tashkil etilib, g`oliblar klinika jamoasi nomidan esdalik sovg`alari bilan taqdirlandi.
Tadbir so`nggida muassasa ma`muriyati O`zbekiston Respublikasi jazoni ijro etish tizimida voyaga yetmagan shaxslar bilan ishlashda umum e`tirof etilgan xalqaro huquq normalariga amal qilish tartibi va bunday shaxslar bilan ishlashning o`ziga xos tomonlari to`g`risida talabalarni qiziqtirgan savollarga javob berishdi.

27 июня 2019 года студенты Юридической клиники Университета мировой экономики и дипломатии посетили пенитенциарные учреждения для несовершеннолетних.
В начале визита руководитель учреждения Шоира Адилова ознакомила студентов юридической клиники возможностями учреждения, условия, созданные для воспитания несовершеннолетних.
После этого студенты встретились с воспитанниками учреждения, общались с ними, организовали различные творческие и иные игры, а победителям были вручены памятные подарки от команды клиники.
В конце мероприятия администрация учреждения ответила на вопросы, связанные с процедурой соблюдения общепризнанных международно-правовых норм и конкретными аспектами работы с несовершеннолетними в пенитенциарной системе Республики Узбекистан.