Insonparvarlik istiqbollari
Oʻzbekiston Qizil Xoch va Qizil Yarim Oy xalqaro xarakatining tashkil topgan kuni munosabati bilan, 2019-yil 25-may kuni, “Xalqaro munosabatlar” fakulteti boshlangʻich tashkiloti aʼzolari, Gʻafur Gʻulom nomidagi madaniyat va istiroxat bogʻida tashkil etilgan tadbirda faol ishtirok etishdi. Oʻzbekiston Qizil Yarim Oy jamiyatining barcha tashabbuslari insonparvarlik, xolislik, betaraflik, mustaqillik, ixtiyoriylik, birlik, universallik kabi yettita asosiy tamoyillarga qaratilgan boʻlib, boshlangʻich tashkilot aʼzolari xam aynan shu tamoyillarning mazmun moxiyatini targʻib qilishdi.
Oʻzbekiston Qizil Yarim Oy jamiyatining Raisi X.Yo.Karimov, ushbu tadbirni oʻtkazishda yaqindan yordam bergan JIDU raxbariyatiga, xamda “Xalqaro munosabatlar” fakulteti boshlangʻich tashkiloti aʼzolariga oʻz minnatdorchiligini bildirib, esdalik sovgʻalari va faxriy yorliqlar bilan taqdirladi.

Перспективы гуманности
25 мая 2019 года члены начальной организации факультета Международных отношений приняли активное участие в мероприятии, проведенном в парке имени Гафура Гуляма и посвященной образованию движений Красного Креста и Красного Полумесяца. Основными принципами Красного Полумесяца является семь принципов - это гуманность, беспристрастие, нейтральность, самостоятельность, добровольность, единство и универсальность. Пользуясь этими принципами, члены начальной организации также продвигали и разъясняли их сущность.
Председатель общества Красного Креста Узбекистана Х.Е. Каримов выразил свою благодарность администрации УМЭД и членам начальной организации факультета Международных отношений в содействии по проведению мероприятия, а также наградил их памятными подарками и похвальными грамотами.