JIDU XIM fakulteti 3 kurs talabasi Abdumalik Gulomjonovni ingliz tili fanidan Respublika Olimpiadasining 2 turida 70 nafar ishtirokchilar orasida 1 oʻrin sovrindori boʻlgani bilan tabriklaymiz. Ushbu Olimpiada 13 va 14 may kunlari Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida oʻtkazildi. Tadbir ishtirokchilari tashkilotchilar tomonidan iliq kutib olindi. Abdumalikning ilmiy maslaxatchisi Ingliz tili kafedrasi katta oʻqituvchisi Arslonbekova Raʼno Arslonbekovna  xisoblanadi.
Shuni tabkidlab oʻtish joizki, JIDU talabalari koʻp yillar davomida ingliz tili fanidan Respublika Olimpiadasining gʻoliblari boʻlib kelmoqdalar.

Первое место Республиканской олимпиады по английскому языку
Поздравляем Абдумалика Гуломжонова, студента 3 курса факультета МЭМ УМЭД, который стал победителем Республиканской олимпиады по английскому языку, заняв 1 место среди 70 участников II тура олимпиады по предметам. Данная Олимпиада проходила 13 и 14 мая 2019 года в Узбекском государственном университете мировых языков. Руководителем данного студента является старший преподаватель кафедры Английского языка Арслонбекова Раъно Арслонбековна.
Хотелось бы отметить, что студенты УМЭД на протяжении многих лет каждый год являются победителями Республиканкой олимпиады по английскому языку.