JIDU XIM fakulteti 3 kurs talabasi Abdumalik Gulomjonovni ingliz tili fanidan Respublika Olimpiadasining 2 turida 70 nafar ishtirokchilar orasida 1 oʻrin sovrindori boʻlgani bilan tabriklaymiz. Ushbu Olimpiada 13 va 14 may kunlari Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida oʻtkazildi. Tadbir ishtirokchilari tashkilotchilar tomonidan iliq kutib olindi. Abdumalikning ilmiy maslaxatchisi Ingliz tili kafedrasi katta oʻqituvchisi Arslonbekova Raʼno Arslonbekovna  xisoblanadi.
Shuni tabkidlab oʻtish joizki, JIDU talabalari koʻp yillar davomida ingliz tili fanidan Respublika Olimpiadasining gʻoliblari boʻlib kelmoqdalar.

We congratulate Abdumalik Gulomjonov, a 3rd year student of the Faculty of IEM of the UWED, who became the winner of the Republic English Language Contest.
More than 70 participants from different universities of Uzbekistan attended the Contest on the 13-14 of May, 2019. The Competition was hosted by Uzbekistan State World Languages University and the contestants were accorded a hearty welcome by the organizers. The scientific adviser of this student is Arslonbekova Rano Arslonbekovna a senior teacher of the English language department.
It is worth mentioning that the students who represent the UWED at this Republican Contest keep a band of our university and become winners every year.