O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining oliy va o'rta maxsus ma'lumotli bitiruvchilar bandligini ta'minlash qarori ijrosi yuzasidan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida  2008 yildan boshlab “Mehnat yarmarkasi” o'tkazib kelinadi.  Ananaviy tadbir joriy yilning 11 may  kuni “Karyera kuni” yana bir bor o'tkazildi. Ushbu tadbirda 50 dan ortiq tashkilotlar  va 200 dan ortiq bitiruvchilar qatnashdilar.
Mazkur taqdimotga Respublikamizning bir qator vazirliklari, korxona va tashkilotlari, jumladan O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi, Tashqi savdo vazirligi, Adliya vazirligi, Ichki ishlar vazirligi, Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi, Favqulodda vaziyatlar vazirligi, O'zbekiston Respublikasi Prezident huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti  kabi tashkilotlardan vakillar tashrif buyurishdi.
“Karyera kuni”ni universitet prorektori M. Bakoyev kirish so'zi bilan ochib berdi. Tadbirning ikkinchi qismida universitet bitiruvchilari va ish beruvchi tashkilotlar vakillari bilan ochiq muloqot tashkil qilindi. Ochiq muloqot mobaynida ish beruvchilar bitiruvilarni ishga joylashish bo'yicha shartlar bilan tanishtirdilar, vakant ish o'rinlari to'g’risida ma'lumot berdilar,  hamda tashkilotlarga yosh mutaxassislardan talab qilinayotgan kasbiy qobiliyat va ko'nikmalar, ta'lim dasturlarini yanada takomillashtirishga yo'naltirilgan fikr-mulohozalarini berish imkoniyati yaratildi.

"Career Day" was held
In pursuance of the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, a "Job Fair" has been held at the University of World Economy and Diplomacy since 2008 to ensure the employment of graduates. The traditional event "Career Day" was held on May 11. More than 50 organizations and more than 200 graduates took part in the event.
Representatives of ministries, committees, departments and organizations, such as the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, the Ministry of Justice, the Ministry of Internal Affairs, the Ministry of Labor and Employment, the Ministry for Emergency Situations and the Institute for Strategic and Interregional Studies under the President of the Republic of Uzbekistan participated in this event.
Vice-rector of the University M. Bakoev opened the "Career Day". The second part of the event provided an opportunity for university graduates to an open dialogue with potential employers. Owing to open communications, employers provided graduates with information about job placement conditions, vacancies necessary for young professionals.