Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 14-fevral kuni fuqarolik ishi bo'yicha Fuqarolik ishlari bo’yicha Mirzo Ulug’bek tumanlararo sudi sud majlisini o'tkazdi. Sud majlisi universitetning yuridik klinikasi sud zalida bo’lib o'tdi.  Sud jarayoni boshlanishidan oldin xalqaro huquq fakulteti talabalari oldida fuqarolik ishlari bo’yicha Mirzo Ulug’bek tumanlararo sudi raisi Rajabov Sherzod Norqulovich sud-huquq tizimidagi mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, fuqarolik va fuqarolik protsessual qonunchiligini takomillashtirish uchun o’tkazilayotgan islohotlar to'g'risida nutq so’zladi, Sud raisi talabalarga Fuqarolik ishlari bo’yicha tumanlararo sudining faoliyati to'g'risida ma’lumot berdi.
Fuqarolik ishlari bo’yicha Mirzo Ulug’bek tumanlararo sudi Suleymanov Axror raisligida da’vogar va javobgarning advokatlari va sud hay’ati ishtirokida fuqarolik ishi ko’rildi.
Sud jarayoni yakunlariga ko’ra sudya A.Suleymanov yuridik klinika kuratorlari bilan birgalikda Xalqaro huquq fakultetining yuridik klinika ishida ishtirok etayotgan 2 va 3-kurs talabalari ishtirokida sud protsessual protsedurasini tahlil qilishdi.
Tadbirda talabalar,o’qituvchilar va universitet xodimlari, BMT Taraqqiyot dasturi vakili Guzal Adilova ishtirok etishdi.

Mirzo Ulugbek district court on civil cases held a hearing in “Law Clinic” at University of world economy and diplomacy on 14th of Februrary.  Chairman of the court Radjabov Sherzod Norkulovich delivered a speech before the students of “International law” faculty on the recent reforms introduced and implemented in the legislation and law enforcement system and the enhancement of civil and civil procedural law system in The republic of Uzbekitsan. The chairman informed the students about the functions and the role of interdistrict court on civil cases.
The civil dispute was heard under Sulaymonov Akhror, the chairman of Mirzo Ulug’bek district court on civil cases involving the sides represented by  lawyers of claimant and respondent.
According to the results of the court process A.Sulaymonov in cooperation with the curators of the clinic dealt with the dispute meticulously including the students of the second and third year of “International law” faculty recruiting in the clinic.
The event was held encompassing the students, teachers of the university and Guzal Adilova, the representer of UN development Program.