Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 14-fevral kuni fuqarolik ishi bo'yicha Fuqarolik ishlari bo’yicha Mirzo Ulug’bek tumanlararo sudi sud majlisini o'tkazdi. Sud majlisi universitetning yuridik klinikasi sud zalida bo’lib o'tdi.  Sud jarayoni boshlanishidan oldin xalqaro huquq fakulteti talabalari oldida fuqarolik ishlari bo’yicha Mirzo Ulug’bek tumanlararo sudi raisi Rajabov Sherzod Norqulovich sud-huquq tizimidagi mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, fuqarolik va fuqarolik protsessual qonunchiligini takomillashtirish uchun o’tkazilayotgan islohotlar to'g'risida nutq so’zladi, Sud raisi talabalarga Fuqarolik ishlari bo’yicha tumanlararo sudining faoliyati to'g'risida ma’lumot berdi.
Fuqarolik ishlari bo’yicha Mirzo Ulug’bek tumanlararo sudi Suleymanov Axror raisligida da’vogar va javobgarning advokatlari va sud hay’ati ishtirokida fuqarolik ishi ko’rildi.
Sud jarayoni yakunlariga ko’ra sudya A.Suleymanov yuridik klinika kuratorlari bilan birgalikda Xalqaro huquq fakultetining yuridik klinika ishida ishtirok etayotgan 2 va 3-kurs talabalari ishtirokida sud protsessual protsedurasini tahlil qilishdi.
Tadbirda talabalar,o’qituvchilar va universitet xodimlari, BMT Taraqqiyot dasturi vakili Guzal Adilova ishtirok etishdi.

14 февраля в Университете мировой экономики и дипломатии состоялось выездное заседание Мирзо Улугбекского межрайонного суда по гражданским делам, которое проводилось в зале суда Юридической клиники Университета. До начала судебного слушания по гражданскому делу перед студентами факультета международного права Университета выступил Председатель суда Раджабов Шерзод Наркулович, который рассказал о проводимых в стране реформах судебно-правовой системы, о совершенствовании гражданского и гражданско-процессуального законодательства в Республике Узбекистан. Председатель суда информировал студентов о деятельности межрайонного суда по гражданским делам.
Под председательством судьи Мирзо Улугбекского межрайонного суда по гражданским делам Сулейманова Ахрора было рассмотрено гражданское дело с участием адвокатов истца, ответчика и представители сторон судебного разбирательства.
По итогам судебного процесса судья А.Сулейманов, совместно с кураторами Юридической клиники провели разбор процессуальных процедур судебного разбирательства с участием студентов 2 и 3 курсов факультета международного права, участвующих в работе Юридической клинике.
В мероприятии приняли участие студенты, преподаватели и сотрудники Университета, представитель Программы Развития ООН Гузаль Адылова.