"O'zbekiston iqtisodiyotiga xorijiy investitsiyalarni jalb qilishda tijorat banklarining roli" mavzusida mahorat darsi bo'lib o'tdi
28.01.2019 10871
2019 yil 26 yanvar kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro savdo va investitsiyalar” kafedrasi tomonidan "O'zsanoatqurilishbank" ATB boshqaruv raisining birinchi o'rinbosari S.S. Annaklichev ishtirokida “O'zbekiston iqtisodiyotiga xorijiy investitsiyalarni jalb qilishda tijorat banklarining ro'li to'g'risida mahorat darsi o'tkazildi.
Mazkur mahorat darsi “Xalqaro iqtisodiyot va menejment” fakultetining bitiruvchi kurs talabalari uchun o'tkazildi. S.Annaklichev talabalarga respublika bank-moliya sohasidagi hozirgi tendensiyalar va rivojlanish istiqbollarini haqida gapirib berdi.
Uchrashuv yakunida talabalar investitsiya iqlimi va bank sektorini takomillashtirish bo'yicha dolzarb savollarga javob olishdi.

26 января 2019 года в Университете мировой экономики и дипломатии кафедрой «Международная торговля и инвестиции» проведен мастер-класс на тему: «Роль коммерческих банков в привлечении иностранных инвестиций в экономику Узбекистана» с участием первого заместителя председателя АКБ «Ўзсаноатқурилишбанк» С. Аннакличевым.
Данный мастер-класс организован для студентов выпускников факультета «Международная экономика и менеджмент». С. Аннакличев разъяснил современные тенденции и перспективы развития сферы банковского-финансового сектора республики.
По итогам встречи студенты получили ответы по наиболее актуальным вопросам улучшения инвестиционного климата и банковского сектора.