2018 yilning 14 yanvar kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 27 yilligi hamda 14 yanvar - “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan “Mardlar qoʻriqlaydi Vatanni” nomli tantanali tadbir tashkil etildi.
Tadbirda zahiradagi podpolkovnik, harbiy uchuvchi Abdujanov Jumadulla, Ichki ishlar vazirligi akademiyasining 1 bosqich kursanti Baxtiyorov Ulugʻbeklar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida, oʻquvchilar tomonidan Vatan tuygʻusi, Vatan xavfsizligi, sarhadlarimiz daxlsizligini taʼminlayotgan himoyachilarimizni madh etuvchi vatanparvarlik ruhidagi kuy-qoʻshiqlar hamda yangilangan mustahkam armiyamiz faoliyatini ifoda etuvchi chiqishlar va sahna koʻrinishlari namoyish etildi.

"14 January-Day of Defenders of Motherland" at the UWED Academic Lyceum
On 14th January 2019 a solemn celebration named "The Courageous protect the Motherland" was held on 27th Anniversary of the establishment of the Armed Forces of Uzbekistan and the "14 January-Day of Defenders of Motherland" at the UWED Academic Lyceum.
In the event took part retired Lieutenant Colonel Jumadulla Abdujanov, military pilot and Mr Ulugbek Bahtiyorov, a first-year student of the Academy of the Ministry Internal Affairs of Uzbekistan.
Songs and music about the motherland (praising the feeling of Motherland) and defenders mainting inviolability of our (country's) borders and Motherland's security as well as perfomances expressing the activity of our renewed and stable army have been presented.