“Oʻzbekiston Respublikasi tashqi iqtisodiy aloqalarini rivojlantirishda Tashqi ishlar vazirligining roli” mavzusidagi master klass oʻtkazildi
21.12.2018 12879
2018 yil 19 dekabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi Eksport va tashqi savdo aloqalarini rivojlantirish boshqarmasi 2-darajali kotibi, yuridik fanlar boʻyicha PhD Gafuraova Sevara Alisherovna ishtirokida “Oʻzbekiston Respublikasi tashqi iqtisodiy aloqalarini rivojlantirishda Tashqi ishlar vazirligining roli” mavzusidagi master klass oʻtkazildi.
Mashugʻulotda Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining hozirgi kunda tashqi savdo aloqalarini va turizmni qoʻllab-quvvatlash boʻyicha amalga oshirilayotgan ishlar haqida gapirib oʻtildi.
Ushbu uchrashuvning ahamiyatli tomoni shundaki, mazkur master klassdadiplomat oʻzning ish tajribasidan foydalangan holda “Xalqaro iqtisodiyot va menejment” fakulteti talabalariga talabalik davrlarida egallashi kerak boʻlgan bilim va koʻnikmalari haqida tavsiyalar berdi.
Talabalar tomonidan master klass davomida koʻrilgan masalalar katta qiziqish uygʻotdi va uchrashuv yakuni boʻyicha talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi.

Master class was held on the theme “The Role of the Ministry of Foreign Affairs in the Development of Foreign Economic Relations of the Republic of Uzbekistan”
21.12.2018 12829
On December 19, 2018 it was held a master class on the theme “The role of the Ministry of Foreign Affairs in the development of foreign economic relations of the Republic of Uzbekistan” by Gafurova Sevara Alisherovna - the second secretary of the Export Promotion and Foreign Trade Relations Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.
At the meeting, she spoke about the activities of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan in supporting foreign trade and tourism.
An important aspect of this meeting was that at this master class the diplomat gave her advice to students of the faculty of “International Economics and Management” based on his practice.