Al -Xorazmiy nomidagi ixtisoslashgan maktab o’quvchilarining Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetiga tashrifi
15.12.2018 10250
2018-yil 14-dekabr kuni Al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashgan maktab 6-B sinf o’quvchilari Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetiga tashrif buyurishdi. Tashrif davomida Xalqaro iqtisodiy munosabatlar fakulteti “Xalqaro savdo va investitsiyalar” kafedrasi katta o’qituvchisi Gulbahor Bakoeva hamda Xalqaro iqtisodiy munosabatlar fakulteti 3-kurs talabalari bilan turli hil sport o’yinlari: futbol, basketbol, volleybol o’yinlari; hamda universitet yangi kutubxonasida yosh o’quvchilar o’rtasida “Smart” viktorina o’yini o’tkazildi. Kun yakunida Al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashgan maktab 6-B sinf o’quvchilari esdalik sertifikatlar bilan taqdirlandi.

Визит учащихся специализированной школы имени «Аль-Харазмий» в Университет мировой экономики и дипломатии
15.12.2018 10251
14 декабря 2018 года ученики специализированной школы Аль-Хорезми посетили Университет мировой экономики и дипломатии. В ходе визита старший преподаватель кафедры международной торговли и инвестиций Гулбахор Бакоева и студенты факултета международных экономических отношений участвовали в различных спортивных играх: футбол, баскетбол, волейбол; и новая "Умная" викторина была проведена среди молодых учеников в новой университетской библиотеке. В конце дня ученики школы были награждены памятными сертификатами.