Xalqaro huquq fakultetining professor-oʻqituvchilari ishtirokida Oʻzbekiston RespublikasiMilliy gvardiyasi Harbiy-texnik institutida mahorat darsi tashkil etildi
13.12.2018 10415
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Xalqaro huquq fakultetining professor-oʻqituvchilari Govxerjan Yuldasheva, Azizaxon Xodjayeva hamda Umidjon Abdubannayevlar ishtirokida joriy yilning 12 dekabrida Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Harbiy-texnik instituti jamoasi taklifiga binoan “Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Tadbirkorlik subyektlarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish boʻyicha vakil instituti faoliyati” mavzusida mahorat darsi tashkil etildi.
Ushbu mahorat darsida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Tadbirkorlik subyektlarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish boʻyicha vakilning faoliyati va uning huquqiy maqomiga asosiy urgʻu berilib, kursantlar oʻzlarini qiziqtirgan turli savollarga javob oldilar. Tadbir yakunida professor-oʻqituvchilar Oʻzbekiston RespublikasiMilliy gvardiyasi Harbiy-texnik instituti jamoasining tashakkurnomalari biran taqdirlandilar.

Профессорско-преподавательский состав факультета международного права провели мастер-класс в Военно-техническом институте Национальной гвардии Республики Узбекистан
13.12.2018 10416
12 декабря 2018 года, по приглашению командования Военно-технического института Национальной гвардии Республики Узбекистан, состоялся мастер-класс на тему «Деятельность института Уполномоченного при Президенте Республики Узбекистан по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства» с участием профессорско-преподавательского состава факультета международного права Университета мировой экономики и дипломатии Говхерджан Юлдашевой, Азизахон Ходжаевой и Умиджона Абдубаннаева.
Семинар был посвящен деятельности Уполномоченного по защите прав предпринимателей и его правовом статусе. На семинаре курсанты получили удовлетворительные ответы на все заданные вопросы. В конце мероприятия была выражена благодарность профессорско-преподавательскому составу от командования Военно-технического института Национальной гвардии Республики Узбекистан.