UWED Alumni Meetings #2
2018-yil 5 dekabr kuni JIDU ARMda JIDU bitiruvchilari Abdunabiyev Nurillo (O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi O’zbekiston Respublikasini rivojlantirish dasturlarini moliyalashtirish fondi bosh mutaxassisi) va Abdullayev Elbek (Buxgalteriya firmasi asoschisi) bilan JIDU Biznes laboratoriyasi va JIDU Yoshlar Ittifoqi BTning “UWED ALUMNI MEETINGS” loyihasi doirasida ikkinchi marotaba uchrashuv bo’lib o’tdi. Uchrashuv ikki qismda olib borildi: 1) Ma’ruza; 2) Savol-javob. Avvalambor, Nurillo Abdunabiyev davlat tashkilotidagi o’z ish faoliyati haqida, Elbek Abdullayev biznes yaratish va yuritish mavzularida ma’ruza qilishdi. Uchrashuvning ikkinchi qismida talabalar o’zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi, hususan, ma’ruzachilar davlat tashkilotida ishlash mezonlari va biznes yuritish sirlari haqidagi savollarga javob berishdi.
Shuningdek, uchrashuv so’ngida loyiha mehmonlariga va JIDU Biznes Laboratoriyasining faollariga esdalik sertifikatlar topshirildi.

5 декабря 2018 года в рамках совместного проекта Лаборатории бизнеса УМЭД с ПО Союза молодежи УМЭД  “UWED ALUMNI MEETINGS” была проведена вторая встреча с выпускниками УМЭД Абдунабиевым Нурилло (главный специалист в Фонде финансирования государственных программ развития Республики Узбекистан при Кабинете министров Республики Узбекистан) и Абдуллаевым Элбеком (предпринимателем – основателем бухгалтерской фирмы). Встреча проходила в двух этапах: 1) лекция 2) вопрос-ответ. Прежде всего, Абдунабиев Нурилло рассказал о своей работе на государственном предприятии, Абдуллаев Элбек говорил о создании и ведения бизнеса. Во второй части, студенты получили ответы на интересующие их вопросы, в частности, ответы по критериям работы в государственной организации и секретам ведения бизнеса.
В конце встречи гостям были вручены сертификаты благодарности гостям проекта и активистам Лаборатории бизнеса УМЭД.