UWED Alumni Meetings #2
2018-yil 5 dekabr kuni JIDU ARMda JIDU bitiruvchilari Abdunabiyev Nurillo (O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi O’zbekiston Respublikasini rivojlantirish dasturlarini moliyalashtirish fondi bosh mutaxassisi) va Abdullayev Elbek (Buxgalteriya firmasi asoschisi) bilan JIDU Biznes laboratoriyasi va JIDU Yoshlar Ittifoqi BTning “UWED ALUMNI MEETINGS” loyihasi doirasida ikkinchi marotaba uchrashuv bo’lib o’tdi. Uchrashuv ikki qismda olib borildi: 1) Ma’ruza; 2) Savol-javob. Avvalambor, Nurillo Abdunabiyev davlat tashkilotidagi o’z ish faoliyati haqida, Elbek Abdullayev biznes yaratish va yuritish mavzularida ma’ruza qilishdi. Uchrashuvning ikkinchi qismida talabalar o’zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi, hususan, ma’ruzachilar davlat tashkilotida ishlash mezonlari va biznes yuritish sirlari haqidagi savollarga javob berishdi.
Shuningdek, uchrashuv so’ngida loyiha mehmonlariga va JIDU Biznes Laboratoriyasining faollariga esdalik sertifikatlar topshirildi.

December 5, 2018 at the UWED library in the framework of “UWED ALUMNI MEETINGS” project in cooperation with Youth union, there was the second meeting with the graduate of UWED Abdullaev Nurillo (chief specialist in the Fund for Financing State Development Programs under the Cabinet of ministers of the Republic of Uzbekistan) and Abdullaev Elbek (entrepreneur – the founder of an accounting firm). The meeting was divided into two parts: 1) lecture 2) question-answer. Firstly, Abdunabiev Nurillo talked about his work in the government sector, Abdullaev Elbek told about opening and running a business. In the second part, students were able to get answers for the questions which were interesting to them, in particular, about requirements for applying for state organization and secrets of running a business.
At the end of the meeting, the guests and the activists of the UWED Business laboratory were awarded certificates of appreciation.