Belgiya Qirolligining O'zbekistondagi elchisi J.A.Rejiboning JIDUga tashrifi
Joriy yilning 27 noyabr kuni Belgiya Qirolligining O’zbekistondagi elchisi Jan-Artur Rejibo Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetiga tashrif buyurdi.
J.A.Rejibo Universitetning majlislar zalida "Belgiyaning 2019-2020 yillarda BMT Xavfsizlik Kengashining doimiy bo'lmagan a'zosi sifatida ustuvor yo’nalishlari" mavzuida ma'ruza o'qidi.
Belgiya elchisi boshchiligidagi delegatsiya tarkibidan Moskvadagi Belgiya elchixonasining maslahatchisi G. Rizzo, Iqtisod va savdo masalalari bo'yicha maslahatchisi J. Segers va boshqa rasmiylar joy oldi.
Munozara chog'ida oliy martabali diplomat uchrashuv ishtirokchilarining ko'plab savollariga javob berdi. Shuningdek, u “Brexit” masalasiga doir fikr-mulohazalari bilan ham o’rtoqlashdi.

Визит в УМЭД Посла Бельгии в Узбекистане Ж.А.Режибо
Посол Бельгии в Узбекистане с резиденцией в г. Москве Жан-Артур Режибо 27 ноября с.г. посетил Университет мировой экономики и дипломатии.
Г-н Ж.А.Режибо в актовом зале выступил с лекцией на тему: «Приоритеты Бельгии в качестве непостоянного члена Совета Безопасности ООН в 2019-2020».
Посла Бельгии сопровождала делегация в составе Д.Риццо – Министра-советника Посольства Бельгии в Москве, Жерара Сегерс – Советника по вопросам экономики и торговли и других официальных лиц.
В ходе дискуссии высокопоставленный дипломат ответил на многие вопросы участников встречи, в том числе изложил свою позицию по проблеме "брексита" – сложного процесса выхода Великобритании из Евросоюза.
В завершении встречи состоялась традиционная церемония фотографирования студентов Университета с Послом Жан-Артуром Режибо.