Rossiya Federatsiyasi Tashqi ishlar vazirligi Axborot va matbuot departamenti direktori M.V. Zaxarovaning Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetiga tashrifi
26.10.2018 12829
2018 yil 26 oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari va professor-o'qituvchilarining Rossiya Federatsiyasi Tashqi ishlar vazirligi axborot va matbuot departamenti direktori-M.V.Zaxarova bilan uchrashuvi bo`lib o`tdi.
M.V.Zaxarova Toshketga “Ikki mamlakat tashqi ishlar vazirliklari o'rtasidagi 2018-2019 yillarga mo'ljallangan hamkorlik dasturi”ga muvofiq tashqi ishlar vazirliklarining tashqi siyosatni axborot bilan ta`minlash va OAV bilan ishlash masalalari bo`yicha maslahatlashuvining navbatdagi raundiga tashrif buyurgan Rossiya Federatsiyasi Tashqi ishlar vazirligi delegatsiyasiga rahbar sifatida keldi.

26 октября 2018 года в УМЭД состоялась встреча студентов и представителей профессорско-преподавательского состава Университета мировой экономики и дипломатии с Захаровой М.В. - Директором Департамента информации и печати МИД РФ.
Захарова М.В. прибыла в г.Ташкент в качестве руководителя делегации МИД РФ на очередной раунд межмидовских консультаций по вопросам информационного обеспечения внешней политики и работе со СМИ в соответствии с узбекско-российской «Программой сотрудничества между министерствами иностранных дел двух стран на 2018-2019 годы».
В УМЭД делегацию МИД РФ встретил первый проректор Университета Бакоев М.Т., который ознакомил гостей с новым Информационно-ресурсным центром УМЭД.