Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “O’zbekiston –dunyo hamjamiyatida” mavzusidagi ijodiy uchrashuv o’tkazildi
26.10.2018 12531
2018-yil 24-oktyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti va O’zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi hamkorligida BMT tashkil etilganining 73 yilligi munosabati bilan “O’zbekiston–dunyo hamjamiyatida” mavzusidagi ijodiy uchrashuv o’tkazildi.
Uchrashuvda O’zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi vakillari, Universitet professor-o’qituvchilar hamda talabalar ishtirok etishdi.
Mustaqillikka erishgan O‘zbekiston Respublikasi 1992 yil 2 mart kuni BMT a’zoligiga qabul qilinish tarixi, O‘zbekiston Respublikasi BMT sahnasida ilk qilgan qadamlari va hozirgi kunda O‘zbekistonning o‘rni haqida ochiq muloqot tarzida suhbat olib borildi. Shu bilan birga xalqaro hamkorlikni rivojlantirish maqsadida Birlashgan Millatlar Tashkiloti bilan ko‘p tomonlama o‘rnatilgan aloqalar qayd etildi.
Uchashuv yakunlariga ko‘ra talabalarni qiziqtirgan barcha masalalar bo‘yicha mutaxassislar tomonidan batafsil ma’lumotlar berildi.

В Университете мировой экономики и дипломатии состоялась творческая встреча «Узбекистан - мировое сообщество»
26.10.2018 12532
24 октября 2018 года в Университете мировой экономики и дипломатии, в содружестве с Министерством иностранных дел Республики Узбекистан по случаю 73-й годовщины Организации Объединенных Наций состоялось творческое совещание «Узбекистан во Всемирном сообществе».
В совещании приняли участие представители Министерства иностранных дел Республики Узбекистан, профессора, преподаватели и студенты университета.
2 марта 1992 года для Независимой Республики Узбекистан ознаменовалась как дата приема в ООН, а также являются первыми шагами, предпринятыми Республикой Узбекистан на сцене ООН, и имело важную ролью для Узбекистана. В то же время в целях развития международного сотрудничества с Организацией Объединенных Наций были установлены многосторонние связи.
По завершении встречи была предоставлена подробная информация экспертов по всем вопросам, представляющим интерес для студентов.