Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “O’zbekiston –dunyo hamjamiyatida” mavzusidagi ijodiy uchrashuv o’tkazildi
26.10.2018 12531
2018-yil 24-oktyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti va O’zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi hamkorligida BMT tashkil etilganining 73 yilligi munosabati bilan “O’zbekiston–dunyo hamjamiyatida” mavzusidagi ijodiy uchrashuv o’tkazildi.
Uchrashuvda O’zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi vakillari, Universitet professor-o’qituvchilar hamda talabalar ishtirok etishdi.
Mustaqillikka erishgan O‘zbekiston Respublikasi 1992 yil 2 mart kuni BMT a’zoligiga qabul qilinish tarixi, O‘zbekiston Respublikasi BMT sahnasida ilk qilgan qadamlari va hozirgi kunda O‘zbekistonning o‘rni haqida ochiq muloqot tarzida suhbat olib borildi. Shu bilan birga xalqaro hamkorlikni rivojlantirish maqsadida Birlashgan Millatlar Tashkiloti bilan ko‘p tomonlama o‘rnatilgan aloqalar qayd etildi.
Uchashuv yakunlariga ko‘ra talabalarni qiziqtirgan barcha masalalar bo‘yicha mutaxassislar tomonidan batafsil ma’lumotlar berildi.

The University of World Economy and Diplomacy hosted a creative meeting “Uzbekistan - the world community”
26.10.2018 12528
On October 24, 2018, a creative meeting entitled “Uzbekistan in the World Community” was held at the University of World Economy and Diplomacy and the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan on the occasion of the 73rd anniversary of the United Nations.
The meeting was attended by representatives of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, and professors, teachers, students of the university.
March 2, 1992, the Independent Republic of Uzbekistan was interviewed as the date of admission to the UN, as well as the steps taken by the Republic of Uzbekistan on the UN stage, and the role of Uzbekistan at the present time. At the same time, multilateral relations were established in order to develop international cooperation with the United Nations.
At the end of the meeting, detailed information was provided by experts on the whole issues of interest to students.