2018-yil 30-iyun kuni 2017-2018 o‘quv yilida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetini tugallagan bitiruvchilarga diplomlar berish marosimi o‘tkazildi. Marosimga O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi rahbariyati, universitetning faxriy professor-o‘qituvchilari, talabalarning ota-onalari va yaqinlari tashrif buyurdi.
Tantanali sharoitda 34 ta magistratura va 239 bakalavr yo‘nalishi bitiruvchilariga davlat ramziga ega bo‘lgan diplomlar topshirildi. So‘zga chiqganlar yosh mutaxassislarga shaxsiy hayoti, diplomatik xizmat faoliyatida muvaffaqiyatli va omadli kasbiy o‘sishni tilab qoldi. Bitiruvchilar va ularning ota-onalari tadbirda o‘zlarining minnatdorchilik so‘zlarini izhor etdi.

30 июня 2018 года прошла Церемония вручения дипломов выпускникам УМЭД 2017-2018 учебного года. В мероприятии приняли участие сотрудники Министерства иностранных дел РУз, почетные преподаватели университета, а также родители и близкие выпускников.
В торжественной обстановке были вручены дипломы государственного образца 34 выпускникам магистратуры и 239 выпускникам бакалавриата. Выступающие пожелали молодым специалистам успехов в личной жизни, благополучия и удачной профессиональной карьеры в дипломатической службе. Со словами благодарности на мероприятии выступили выпускники и их родители.