2018-yil 30-iyun kuni 2017-2018 o‘quv yilida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetini tugallagan bitiruvchilarga diplomlar berish marosimi o‘tkazildi. Marosimga O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi rahbariyati, universitetning faxriy professor-o‘qituvchilari, talabalarning ota-onalari va yaqinlari tashrif buyurdi.
Tantanali sharoitda 34 ta magistratura va 239 bakalavr yo‘nalishi bitiruvchilariga davlat ramziga ega bo‘lgan diplomlar topshirildi. So‘zga chiqganlar yosh mutaxassislarga shaxsiy hayoti, diplomatik xizmat faoliyatida muvaffaqiyatli va omadli kasbiy o‘sishni tilab qoldi. Bitiruvchilar va ularning ota-onalari tadbirda o‘zlarining minnatdorchilik so‘zlarini izhor etdi.

The Graduation Ceremony at the UWED
The Graduation Ceremony for the UWED graduates of the academic year 2017-2018 was held on June 30, 2018. The ceremony was attended by the authorities of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, honorary teachers of the university as well as parents and relatives of the graduates.
In a solemn atmosphere, state diplomas were awarded to 34 graduates of the Master’s Degree and 239 graduates of the Bachelor's Degree. The speakers wished young specialists success in their personal lives, prosperity and successful professional career in the diplomatic service. The graduates and their parents expressed their gratitude and appreciation to the university staff.