O‘quv yilining oxirgi pallalarida JIDU Konferens-tarjimonlarni tayyorlash (KTTM)markazi o‘zining an’anaviy choy bazmini (Tea Party at 5 o’clock) o‘tkazdi. Bazm JIDUning kinolar zalida bo‘lib o‘tdi. KTTM talabalari bazm mehmonlariga o‘zlarining qo‘l mehnati asarlarini namoyish etish bilan birga ularni o‘zlari  tayyorlagan pishiriqlar va albatta bir piyola choy bilan xushnud etishdi. Sahnada KTTM tomonidan to‘plangan musiqa asboblari qad rostlab turar va tarjimonlarning murakkab ish jarayonini tasvirlovchi qo‘l chizmasi esa bazmga o‘zgacha shukuh bag‘ishlab turdi.
Bir necha xafta oldin, ya’ni 2018-yilning 27-aprelida Markaz o‘zining unitilmas 10 yillik yubileyini keng nishonladi. Bayramda hozir bo‘lganlar KTTMning o‘tgan yillarda erishgan yutuqlariga yuqori baho berishdi. JIDU KTTMning talaba-tarjimonlari ko‘plab tashkilotlar, jumladan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi, Tashqi savdo vazirligi, Madaniyat vazirligi, Intellektual mulk agentligi, Olimpiya qo‘mitasi va boshqalar  tomonidan o‘tkazilgan tadbirlarda muvaffaqiyatli ravishda ketma-ket hamda sinxron tarjimalarni amalga oshirishdi. Shuningdek, tarjimon-talabalar mamlakatimizga tashrif buyurgan ko‘plab yuqori martabali mehmonlarga hamrohlik qilishdi hamda xalqaro konferensiyalar, turli madaniy tadbirlar va bizness uchrashuvlarida tarjimon sifatida ishtirok etishdi.
Choy bazmi dasturi, KTTMning barcha tadbirlari kabi, Ingliz tilida olib borildi va qiziqarli sahna ko‘rinishlari, turli musobaqalar-u ko‘plab chiqishlar bazm qatnashchilariga manzur bo‘ldi. Ammo bazm dasturidan o‘rin olgan KTTM musiqiy guruhlarning chiqishi o‘zgacha taassurot qoldirdi. Musiqiy parchalar va folklor, blu-grass, kantri hamda rok yo‘nalishidagi qo‘shiqlar bazmda hozir bo‘lganlarga ajib bir kayfiyat baxsh etdi. Ushbu bazm talabalarga oldinda turgan yozgi imtihonlarga yanada yaxshiroq tayyorgarlik ko‘rishida ko‘maklashsa ajab emas.

On the eve of the end of term UWED Training Center for Conference Interpreters  have staged it’s traditional 5 O’clock tea party. The party took place at the UWED cinema hall. TCCI students had a good chance to demonstrate their handicrafts, offer to all participants of the party their home made pastry and tea. Musical instruments and equipment provided by TCCI had been waiting for their turn on the stage. A big size drawing ironically depicting the job of interpreters was set near the stage of the hall.
Only few weeks ago on April  27.2018, the Center had conducted a great celebration of its 10th anniversary. Orators present at the event pointed out serious achievements TCCI was able to reach within this decade. Student-interpreters of TCCI UWED successfully functioned as consecutive and simultaneous interpreters at a big number of events at MFA,MFFT, Ministry of Culture, Agency on Intellectual property, Olympic Committee, they interpreted for many foreign VIPs who visited this country, worked at international conferences, various cultural events and business meetings.
5 O’clock tea party program, as all the multifarious events of TCCI was conducted in the English language, and was full of funny sketches, competitions and various performances which triggered a lively reaction in the audience. However, the most vivid impressions at the party were made by the TCCI musical bands. Musical pieces and songs performed in folk, blue grass country and rock styles had stirred the best emotions of all people present at the party. It is believed that this party will help all the students to better concentrate on their preparation for the spring-summer examinations.