2018-yil 15-may kuni Tashqi ishlar vazirligi tashabbusi bilan, JIDU talabalari va Singapur Milliy Universiteti xalqaro munonosabatlar bo’limi vakili Jasper Tang boshchiligidagi delegatsiyasi uchrashuv bo’lib o’tdi.
Ushbu uchrashuv davomida JIDU xalqaro bo’limi boshlig’i Q. Yusupov universitetning ta’lim yo’nalishlari, tarkibiy bo’linmalari va tashkil topishi tarixi, shuningdek, universitet bazasida ta’lim dasturlari va fakultetlarini tashkil qilayotgan Lester, Shanxay, Ajou va MDXMI universitetlari bilan hamkorligi borasida olib borayotgan ishlar to’g’risida gapirib o’tdi. Shu bilan birga, uchrashuv davomida mehmonlar O'zbekiston Respublikasida oliy ta'lim sohasida innovatsiyalar haqida ma'lumotlarga ega bo'ldilar.
Uchrashuvdan so’ng, JIDU va Singapur Milliy Universiteti talabalari o’rtasida «networking session» bo’lib o’tdi. Unda studentlar universitetlardagi o’quv jarayoni, talabalar turar joyidagi hayoti va boshqa qiziqarli ma’lumotlarni bir-birlariga so’zlab berdi. Shunningdek, ular esdalik sovg’alar almashinishdi. Umumiy holda, uchrashuv konstruktiv tarzda o'tkazildi.

По поручению МИД, 15 мая 2018 года в УМЭД состоялась встреча студентов университета с делегацией Национального университета Сингапура (НУС) во главе с представителем отдела международных отношений Жаспером Тангом.
В ходе данной встречи начальник международного отдела К.Юсупов подробно рассказал об истории создания, структурных подразделениях и образовательных направлениях УМЭД, а также детально рассказал гостям об имеющемся опыте сотрудничества с Университетами Лестер, Шанхай, Аджоу и МГИМО, с которыми запущен процесс создания совместных школ и образовательных программ на базе УМЭД. Вместе с тем, в ходе встречи гости получили информацию о новшествах в сфере высшего образования в Республике Узбекистан.
После встречи был организован «networking session» между студентами УМЭД и НУС, в ходе которого студенты рассказали о своем университете касательно учебного процесса, жизни в общежитии и тд. Также стороны обменялись памятными подарками. В целом, встреча прошла в конструктивном русле.