2018-yil 15-may kuni Tashqi ishlar vazirligi tashabbusi bilan, JIDU talabalari va Singapur Milliy Universiteti xalqaro munonosabatlar bo’limi vakili Jasper Tang boshchiligidagi delegatsiyasi uchrashuv bo’lib o’tdi.
Ushbu uchrashuv davomida JIDU xalqaro bo’limi boshlig’i Q. Yusupov universitetning ta’lim yo’nalishlari, tarkibiy bo’linmalari va tashkil topishi tarixi, shuningdek, universitet bazasida ta’lim dasturlari va fakultetlarini tashkil qilayotgan Lester, Shanxay, Ajou va MDXMI universitetlari bilan hamkorligi borasida olib borayotgan ishlar to’g’risida gapirib o’tdi. Shu bilan birga, uchrashuv davomida mehmonlar O'zbekiston Respublikasida oliy ta'lim sohasida innovatsiyalar haqida ma'lumotlarga ega bo'ldilar.
Uchrashuvdan so’ng, JIDU va Singapur Milliy Universiteti talabalari o’rtasida «networking session» bo’lib o’tdi. Unda studentlar universitetlardagi o’quv jarayoni, talabalar turar joyidagi hayoti va boshqa qiziqarli ma’lumotlarni bir-birlariga so’zlab berdi. Shunningdek, ular esdalik sovg’alar almashinishdi. Umumiy holda, uchrashuv konstruktiv tarzda o'tkazildi.

On May 15, 2018 the UWED students met with the delegation of the National University of Singapore (NUS), headed by the representative of the department of international relations, Jasper Tang.
In the course of this meeting, the head of the international department K.Yusupov talked about the history of the establishment, structural subdivisions and educational directions of the UWED. Moreover, the guests were informed about the existing experience of cooperation with the Universities of Leicester, Shanghai, Ajou and MGIMO with whom the process of creating joint schools and educational programs on the basis of UWED was launched. Also during the meeting, guests received information on innovations in the sphere of higher education in the Republic of Uzbekistan.
After the meeting, a networking session was organized between students of UWED and NUS, during which students talked about the educational process at their university, life in the hostel, etc. Furthermore, the parties exchanged memorable gifts. In general, the meeting was held in a constructive way.