“Huquqshunoslik. O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi” fanidan Respublika fan olimpiadasi bo‘lib o‘tdi
14.05.2018 13445
11-12 may sanalarida Universitetimizda fan olimpiadasi bo‘lib o‘tdi. Unda respublikamizning 14 ta oliy ta’lim muassasalari ishtirok etishdi. Ishtirokchilar intellektual musobaqada ikkita: yuridik va noyuridik yo‘nalishlarga bo‘lingan holda olib borishdi. Musobaqa natijasida noyuridik yo‘nalishda 1-o‘rinni Qoraqalpoq davlat universiteti, 2-o‘rinni Termiz davlat universiteti va 3-o‘rinni Andijon davlat universiteti talabalari egallashdi.
Yuridik yo‘nalishda 1-o‘rin IIV Akademiyasiga, 2-o‘rin musobaqa mezboni – JIDUga va 3-o‘rinni Milliy gvardiya talabasi egalladi. Tadbir so‘nggida barcha g‘oliblarga ularning Ilmiy rahbarlariga tegishli diploma va esdalik sovg‘alari topshirildi. Shuningdek, barcha ishtirokchilarga ham esdalik sovg‘alari topshirildi. Musobaqada ishtirok etgan talabalar va ularning ilmiy rahbarlari o‘zlari ishtirok etgan eng adolatli tarzda o‘tkazilgan olimpiada, aynan JIDUda bo‘lib o‘tganligini samimiy ta’kidlashdi va barcha tashkilotchilarga, shuningdek JIDU professor-o‘qituvchilariga o‘z minnatdorligini bildirishdi.

11-12 мая в Университете состоялась олимпиада. В ней участвовали представители 14 высших образовательных учреждений Узбекистана. Участники интеллектуального соревнования были подразделены на юридическое и неюридическое направление. В результате, 1-место занял студент из Каракалпакского государственного университета, 2-место – представитель Термезского государственного университета и 3-м местом был удостоен студент из Андижанского государственного университета среди участников неюридического направления.
В юридическом направлении 1-м стал студент из Академии МВД, 2-е место занял студент из УМЭД и 3-м стал представитель Национальной гвардии. В конце мероприятия всем победителям и призёрам, а также их научным руководителям были вручены дипломы и памятные подарки. Всем остальным участникам олимпиады также были вручены памятные подарки. Участники и их научные руководители отметили, что эта олимпиада была самой справедливой и объективной в их практике, за что они благодарны организаторам и профессорско-преподавательскому составу университета.