“Huquqshunoslik. O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi” fanidan Respublika fan olimpiadasi bo‘lib o‘tdi
14.05.2018 13445
11-12 may sanalarida Universitetimizda fan olimpiadasi bo‘lib o‘tdi. Unda respublikamizning 14 ta oliy ta’lim muassasalari ishtirok etishdi. Ishtirokchilar intellektual musobaqada ikkita: yuridik va noyuridik yo‘nalishlarga bo‘lingan holda olib borishdi. Musobaqa natijasida noyuridik yo‘nalishda 1-o‘rinni Qoraqalpoq davlat universiteti, 2-o‘rinni Termiz davlat universiteti va 3-o‘rinni Andijon davlat universiteti talabalari egallashdi.
Yuridik yo‘nalishda 1-o‘rin IIV Akademiyasiga, 2-o‘rin musobaqa mezboni – JIDUga va 3-o‘rinni Milliy gvardiya talabasi egalladi. Tadbir so‘nggida barcha g‘oliblarga ularning Ilmiy rahbarlariga tegishli diploma va esdalik sovg‘alari topshirildi. Shuningdek, barcha ishtirokchilarga ham esdalik sovg‘alari topshirildi. Musobaqada ishtirok etgan talabalar va ularning ilmiy rahbarlari o‘zlari ishtirok etgan eng adolatli tarzda o‘tkazilgan olimpiada, aynan JIDUda bo‘lib o‘tganligini samimiy ta’kidlashdi va barcha tashkilotchilarga, shuningdek JIDU professor-o‘qituvchilariga o‘z minnatdorligini bildirishdi.

On May 11-12, the University hosted the Republican Olympiad.  Representatives of 14 higher educational institutions of Uzbekistan took part in the Olympiad. The participants of the intellectual competition were divided into a legal and non-legal direction. As a result, the student from the Karakalpak State University took the 1st place, the representative of Termez State University took the second place and the third place was awarded to a student from the Andijan State University in non-legal direction.
In the legal direction, the student from the Academy of the Ministry of Internal Affairs became the first, the student from the UWED took the second place and the representative of the National Guard became the third. At the end of the event, all the winners, as well as their supervisors were awarded with diplomas and memorable gifts. All other participants of the Olympiad also received memorable gifts. Participants and their scientific leaders noted that this Olympiad was the fairest and most objective in their practice, for which they are grateful to the organizers and faculty of the university.