“Xalqaro huquq” fakulteti 3-kurs talabalarining “Kriminalistika” fani bo‘yicha amaliy bilim va ko‘nikmalarni shakllantirish maqsadida 2018-yilning 5-may kuni O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi tarkibidagi Ekspert-kriminalistika bosh markazida “Davlat qurilishi va huquq” kafedrasi dotsenti, yu.f.n. Fayziev Shoxrud Farmonovich boshchiligida sayyor o‘quv mashg‘uloti tashkil etildi.
Talabalar o‘quv mashg‘uloti davomida o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar oldilar. Ushbu tashrif talabalarda katta taassurot qoldirdi.

В целях повышения практических знаний и навыков у студентов 3 курса факультета «Международное право» 5 мая 2018 года под руководством доцента кафедры «Государственное строительство и право», к.ю.н. Файзиева Шохруда Фармоновича, было проведено выездное практическое занятие в Главном экспертно-криминалистическом центре Министерства внутренних дел Республики Узбекистан.
В ходе выездного занятия студенты получили ответы на интересующие их вопросы. Данное занятие оставило неизгладимое впечатление у студентов.