«Xalqaro huquq» fakulteti 1 kurs talabalarining O`zbekiston Respublikasining Oliy Majlisi Qonunchilik Palatasiga tashrifi to’g’risida
19.04.2018 15517
«Xalqaro huquq» fakulteti 1-kurs talabalari uchun O`zbekiston Respublikasining Oliy Majlisi Qonunchilik Palatasida qonunchilik va vakillik palatasining davlat hokimiyati organlari tizimida tutgan o`rni va roli, uning faoliyati, vakolatlari doirasi bilan tanishish maqsadida bir akademik soat davomida «Rivojlangan mamlakatlardagi markaziy davlat hokimiyati organlari» mavzusida sayyor ma`ruza tashkil qilindi.
Sayyor ma’ruzaning ikkinchi qismi O`zbekiston Respublikasining Oliy Majlisi Qonunchilik Palatasining binosining qurilish tarixi, bino loyihasining rivojlanishi, konstruksiyalari va deputatlaring majlislar zali bo`ylab ekskursiyaga bag`ishlandi. O`zbekiston Respublikasining Oliy Majlisi Qonunchilik Palatasi Apparatining vazifalari, vakolatlari doirasi va har bir qo`mita, fraksiya, deputatlik guruhlari va O`zbekiston Respublikasining Oliy Majlisi Qonunchilik Palatasining Kengashining faoliyati atroflicha tasvirlab berildi.

About visiting of the first-year students of the faculty "International law" with a guest-lecture in the Legislative chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan
19.04.2018 15515
For the purpose of acquaintance with the supreme legislative and representative body, his activity and a circle of powers, a role and the place in system of public authorities to students of faculty "International law" in a period of one academic hour there was organized the guest-lecture named as "The central public authorities in the developed countries of the world".
The second part of the guest-lecture has been devoted to an excursion on the building of the Legislative chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, history of creation and development of the project of the building, the rooms and the conference hall of deputies. An activity of the Office of the Legislative chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, a circle of powers and questions of each committee, fraction, deputy groups and the Kengash of the Legislative chamber Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan was described in details.