“Fuqarolik jamiyati” fani doirasida “Ijtimoiy-gumanitar fanlar” kafedrasi professori Fotima Mo`minova tashabussi bilan O`zbekiston liberal-demokratik partiyasi (O`zLiDeP)  a’zolari va JIDU Xalqaro iqtisodiy munosabatlar fakulteti birinchi bosqich talabalari  o`rtasida davra suhbati o`tkazildi.
Mazkur uchrashuv interaktiv shaklda, juda mazmunli va qiziqarli o`tdi. O`zLiDeP bo`lim boshliqlari, mutaxassislari Sardor Maripov, Sarvar Ibrohimxanov, Sanjar Avalbayev va boshqalar partiya tuzilmasi, maqsad hamda vazifalari va “Yoshlar qanoti” faoliyati haqida to`liq ma’lumot.
Talabalarga O`zLiDePning ko`p qirrarli ish faoliyatini namoyish etuvchi   slaydlar, «ХХI asr» gazetasi nusxalari, hamda bukletlar, materiallar ko`rsatildi va tarqatildi.
Muloqot jarayonida talabalar o`zini qiziqtirgan savollar berdilar. Masalan, O`zLiDeP partyiyasi xorij mamlakatlarda o`xshash siyosiy tashkilotlar bilan hamkorlik olib boradimi, uyushmagan, ish qidirib yurgan yoshlar o`rtasida monitoring o`tkaziladimi, mazkur partiya o`z ishni boshlamoqchi bo`lgan yosh tadbirkorga kredit ajratadimi va boshqa savollar berdilar.
Uchrashuvning so’ngida talabalar “Yoshlar qanoti” yo`nalishda otkaziladigan tadbirlarda qatnasishga oz istaglarni bildirdilar, va ularni Mirzo Ulugbek tumanining partiya filialida jamoatchilik asosida katnashishning imkoni yaratildi.

Meeting of the UWED students by the UzLiDeP party
Within the framework of the studied discipline "Civil Society", on the initiative of Fatima Muminova, professor of the faculty of "SGS", the first-year students of the faculty "International Economic Relations" of the UWED met with the employees of the Liberal Democratic Party of Uzbekistan.
The conversation at the round table took place in an interactive form, was informative and very interesting. Heads of departments, consultants of the UzLiDeP party Sardor Maripov, Sarvar Ibrokhimkhanov, Sandzhar Avalboev told the audience about the structure of the party organization, its goals, tasks, peculiarities of the work of the "Youth wing".
During the discussion, the students asked various questions, they were interested in whether communication with similar parties in foreign countries was carried out, how monitoring was conducted to identify unorganized youth in need of employment, whether the party could give loans for young business start-ups, etc.
Attention students were presented slides, issues of the newspaper "XXI Asr", distributed booklets, materials, which covered the multi-faceted activities of this party organization. At the end of the meeting, many students expressed a desire to participate in the activities of the "Youth wing" UzLiDeP, held in Mirzo Ulugbek district, where the UWED is territorially located.