2018-yil 13-aprelda “Davlat qurilishi va huquq” kafedrasi tomonidan “moliya va soliq huquqi” doirasida “Yuridik shaxslarni soliqqa tortishning huquqiy asoslari” mavzusida master-klass tashkillashtirildi. Soliq Akademiyasidan tashrif buyurgan mutaxassis sohada amalga oshirilayotgan o‘zgarishlar, soliq yukining kamaytirilishi va kutilayotgan natijalarga oid o‘z fikrlari, shuningdek, ularning huquqiy asoslariga to‘xtaldi.
Talabalar soliq va soliqqa tortish, ularning asoslari haqida ham nazariy, ham amaliy bilimlar olishdi.

A master class was organized with the participation of a highly qualified specialist from the Tax Academy under the discipline: "Financial and Tax Law".
14.04.2018 13865
On April 13, 2018, the Chair "State Building and Law" organized a master class in the discipline "Financial and Tax Law" on the topic: "Legal basis for taxation of legal entities". Specialist from the Tax Academy gave explanations of the reforms in the sphere of Tax, expected results and contemplated changes and additions to Tax Code of the Republic of Uzbekistan.