Universitetda “8 mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni”ga bag‘ishlangan musiqali bayram tadbiri o‘tkazildi
08.03.2018 14991
6 mart kuni universitetda “8 mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni”ga bag‘ishlangan “Jannat onalar oyog‘i ostida!” nomli bayram tadbiri o‘tkazildi. Tadbirga universitetda faoliyat yuritib kelayotgan ayol professor-o‘qituvchilar, xodimlar hamda talabalar ishtirok etdi. Ushbu tadbir bahor va ayol timsolini aks etuvchi sevgi, mehribonlik va go‘zallik bayrami sifatida nishonlandi. Tadbirda ushbu bayramning kelib chiqish tarixi, yurtimizda yildan-yilga nishonlanib borishi to‘g‘risida so‘z yuritildi. Tadbirda barcha fakultet talabalari ishtirokida konsert dasturi taqdim etildi. Kichik yoshdagi bolalar jamoasi bayram shukuhini yanada oshirdi. Bamisoli bahor elchisi bo‘lgan bayram tadbiri barchaga ko‘tarinki ruh va yaxshi kayfiyat bag‘ishladi. Universitetda ko‘p yillar davomida samarali mehnat qilib kelayotgan o‘qituvchilar va xodimlar faxriy yorliqlar bilan taqdirlandi.

В университете состоялось музыкальное праздничное мероприятие посвященное “Международному женскому дню – 8 марта”
08.03.2018 14990
6 марта в университете в честь празднования “Международного женского дня – 8 марта” состоялось музыкальное праздничное мероприятие “Рай у ног женщин”. В мероприятии приняли участие женщины преподаватели, служащие и студенты. Символы весны и женщины были воспеты в словах любви, милосердия и красоты. Прозвучала история происхождения праздника, его проведение в нашей стране. На мероприятии студенты факультетов предоставили концертную программу. Выступление детского коллектива танцоров придало празднику особое настроение. Состоявшийся праздник в качестве посланника весны, способствовал поднятию духа и хорошего настроения. Преподаватели и служащие были награждены почетными грамотами за многолетнюю деятельность в университете.