O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining oliy va o'rta maxsus ma'lumotli bitiruvchilar bandligini ta'minlash qarori ijrosi yuzasidan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 2008 yildan boshlab “Mehnat yarmarkasi” o'tkazib kelinadi. Ananaviy tadbir joriy yilning 23 fevral kuni “Karyera kuni” yana bir bor o'tkazildi. Ushbu tadbirda 50 dan ortiq tashkilotlar va 200 dan ortiq bitiruvchilar qatnashdilar.
Mazkur taqdimotga Respublikamizning bir qator vazirliklari, korxona va tashkilotlari, jumladan O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi, Tashqi savdo vazirligi, Adliya vazirligi, Ichki ishlar vazirligi, Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi, Favqulodda vaziyatlar vazirligi, O'zbekiston Respublikasi Prezident huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti kabi tashkilotlardan vakillar tashrif buyurishdi.
“Karyera kuni”ni universitet prorektori V.Hoshimov kirish so'zi bilan ochib berdi. So'ngra universitet haqidagi video-roligi namoyish etildi. Tadbirning ikkinchi qismida universitet bitiruvchilari va ish beruvchi tashkilotlar vakillari bilan ochiq muloqot tashkil qilindi. Ochiq muloqot mobaynida ish beruvchilar bitiruvilarni ishga joylashish bo'yicha shartlar bilan tanishtirdilar, vakant ish o'rinlari to'g’risida ma'lumot berdilar, hamda tashkilotlarga yosh mutaxassislardan talab qilinayotgan kasbiy qobiliyat va ko'nikmalar, ta'lim dasturlarini yanada takomillashtirishga yo'naltirilgan fikr-mulohozalarini berish imkoniyati yaratildi.

Во исполнение Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан с 2008 года в Университете мировой экономики и дипломатии проводится «Ярмарка вакансий» для обеспечения занятости выпускников. Традиционное мероприятие “День карьеры” очередной раз состоялось 23 февраля. В мероприятии приняли участие более 50 организаций и более 200 выпускников.
На данном мероприятии участвовали представители министерств, комитет, ведомств и организаций, такие как, Министерство иностранных дел Республики Узбекистан, Министерство юстиции, Министерство внутренних дел, Министерство труда и занятости, Министерство по чрезвычайным ситуациям и Институт стратегических и межрегиональных исследований при Президенте Республики Узбекистан.
Проректор университета В.Хошимов открыл мероприятие «День карьеры». Затем был показан видеоролик про университет. Вторая часть мероприятия обеспечила открытый диалог с выпускниками университета и работодателями. Благодаря открытому общению, работодатели предоставили выпускникам условия трудоустройства, вакансии, необходимые молодым специалистам.