2018-yil 22-fevral kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Til ta’limi markazi tomonidan tashkillashtirilgan “Tashqi siyosiy va tashqi iqtisodiy aloqalar uchun kadrlar tayyorlashda til ta’limi va tarjima masalalari” mavzusida XI an’anaviy ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Anjumanning asosiy maqsadi - tashqi siyosiy va tashqi iqtisodiy aloqalar uchun kadrlar tayyorlashda chet tillarini o‘qitishning zamonaviy pedagogik usullari va tarjimonlik masalalari bo‘yicha tajriba almashish, o‘z malakasini oshirish imkoniyatlarini tadqiq etish.
Anjumanda til ta’limi masalalari bilan shug‘ullanuvchi O‘zbekiston Respublikasining Davlat test markazi, O‘zbekistondagi Britaniya Kengashi va Toshkent shahri oliy ta’lim muassasalari vakiilari, JIDU professor-o‘qituvchilari, ilmiy izlanuvchilar va mutaxassislar ishtirok etishdi.

XI научно-практическая конференция на тему: «Вопросы языковой подготовки кадров для внешнеполитических и внешнеэкономических связей»
23.02.2018 16075
22 февраля 2018 года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась XI научно-практическая конференция на тему: «Вопросы языковой подготовки кадров для внешнеполитических и внешнеэкономических связей», организованная Центром языковой подготовки УМЭД.
Основной целью конференции является разработка предложений по усовершенствованию системы обучения иностранным языкам в контексте подготовки кадров для внешнеполитической и внешнеэкономической деятельности.
На конференции были заслушаны доклады представителей государственного тестового центра Республики Узбекистан, Британского Совета в Узбекистане и профессорско-преподавательского состава УМЭД.