“Boʻlajak prokurorlar klubi” a’zolarini taqdirlash marosimi
2018-yil 17-fevral kuni Toshkent davlat yuridik universiteti katta majlislar zalida Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi bilan hamkorlikda prokuratura organlarida ish oʻrganishlarini tizimli tashkil etish va amalga oshirish maqsadida jamoatchilik asosida faoliyat yuritadigan “Boʻlajak prokurorlar klubi” a’zolarini taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
Tadbirda bir qator davlat va nodavlat tashkilotlari rahbarlari jumladan, Oʻzbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri oʻrinbosari Abduvoxitov Abdujabbor Abdusattorovich, Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi raisi oʻrinbosari Dehqonov Baxodir Akbaralievich, Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Majburiy ijro byurosi direktori Qudratxodjaev Botir Baxromovich, Oʻzbekiston Respublikasi ichki ishlar vaziri oʻrinbosari Boboxonov Akramxon Aloxonovich, Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi raisi oʻrinbosari Kattaxonova Dilnoza Sobirjonovna hamda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti prorektori Nugmanov Nugman Abdullaevichlar ishtirok etdi. Tadbir davomida mehmonlar tomonidan prokuratura organlarida ish oʻrganishlarini tizimli tashkil etish va amalga oshirish maqsadida jamoatchilik asosida faoliyat yuritadigan “Boʻlajak prokurorlar klubi” aʻzolari boʻlgan Toshkent davlat yuridik universiteti hamda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalariga “Boʻlajak prokurorlar klubi” belgisi va beyjigini tantanali topshirildi.
Tadbir soʻngida Oʻzbekiston Respublikasi adliya vaziri oʻrinbosari – Toshkent davlat yuridik universiteti rektori Esemurat Sultamuratovich Kanyazov tadbirga tashrif buyurgan mehmonlarga oʻzining samimiy minnatdorchiligini bildirdi hamda Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasiga universitet faoliyatini qoʻllab-quvvatlash va faoliyat samaradorligini oshirishda qoʻshayotgan ulkan hissasi uchun minnatdorchilik bildirib, universitetning esdalik sovgʻasini topshirdi.

Церемония награждения членов «Клуба будущих прокуроров»
17 февраля 2018 года Ташкентским государственным университетом совместно с Генеральной прокуратурой Республики Узбекистан была проведена церемония награждения членов «Клуба будущих прокуроров», осуществляющего свою деятельность на общественных началах в целях организации и проведения на системной основе изучения деятельности в органах прокуратуры.
В мероприятии приняли участие руководители государственных и негосударственных организаций, в частности заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Абдувохитов Абдужаббор Абдусатторович, заместитель председателя Верховного суда Республики Узбекистан Дехканов Баходир Акбаралиевич, директор Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан Кудратходжаев Ботир Бахромович, заместитель министра внутренних дел Республики Узбекистан Бобохонов Акрамхон Алохонович, заместитель председателя Центрального совете Союза молодежи Узбекистана Каттахонова Дилноза Собиржоновна и проректор Университета мировой экономики и дипломатии Нугманов Нугман Абдуллаевич. В ходе церемонии студентам Ташкентского государственного юридического университета и Университета мировой экономики и дипломатии, которые являются членами «Клуба будущих прокуроров», осуществляющего свою деятельность на общественных началах в целях организации и проведения на системной основе изучения деятельности в органах прокуратуры, были вручены значки и бэйджики «Клуба будущих прокуроров».
Вместе с тем, группе студентов, принимающей активное участие в деятельности клуба, были вручены похвальные грамоты за применение теоретических знаний на практике и инициативности.
По итогам мероприятия заместитель министра юстиции – ректор Ташкентского государственного юридического университета Есемурат Султамуратович Каньязов выразил благодарность гостям, принявшим участие в данном мероприятии, а также Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан за содействие и неоценимый вклад в повышении результативности деятельности университета и вручил памятные подарки университета.