Davlat dasturi doirasida “2017-2021 yillarda O'zbekiston Respublikasi rivojlanishining beshta ustuvor yo'nalishlari bo'yicha harakatlar strategiyasini amalga oshirish" maqsadida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari o`rtasida turli tadbirlar o`tkazilmoqda. Muntazam ravishda uchrashuvlar, suhbatlar, davra suhbatlar, o'quv-ta'lim jarayoniga innovatsion g'oyalarni faollashtirish va joriy etish, va klub ishini takomillashtirish bo'yicha  tashkil etilmoqda.
2018 yil 15 fevral kuni "Talabalar тurаr joyi" da "Ijtimoiy- gumanitar fanlar" kafedrasi professor-o'qituvchilarining “Xalqaro munosabatlar” fakulteti talabalari bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi. Muloqot mobainida ijtimoiy himoya, sog'liqni saqlash, yoshlarning sog'lom turmush tarzi masalalari muhokama qilindi. Talabalar moddiy va kommunikatsiya resurslaridan oqilona foydalanish, bo'sh vaqtdan samarali foydalanish kabi optimallashtirish masalalari bo'yicha o'z fikr-mulohazalarini bildirishdi. Uchrashuvda "Ijtimoiy-gumanitar fanlar" kafedrasi mudiri F.Usarova, professor Fatima Mo'minova, dotsent Dilshod Abrekulov, dotsent Nargiza Abdusattarova ishtirok etdi.

The focus of attention is social aspects
In the context of the "State Program for the Implementation of the Strategy of Action for the Five Priority Areas of Development of the Republic of Uzbekistan in 2017-2021", the University of World Economy and Diplomacy an important work is being done with students. Constantly organize meetings, talks, round tables on the activation and introduction of innovative ideas into the teaching and educational process, improvement of club and club work.
February 15, 2018 in the "Student's Home" UWED a meeting of professors and teachers of the department of the "Social-Human Sciences" was held with students of the Faculty of International Relations. During the dialogue, issues of social protection, careful attitude of health, healthy lifestyle of young people were discussed. Students expressed their opinions on optimizing the rational use of material and communication resources, the effective use of free time. The meeting was attended by Feruza Usarova, the head of the "Social-humanitarian scients" department, Professor Fatima Muminova, dotsent Dilshod Abrekulov, senior lecturer Nargiza Abdusattarova.