Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti qoshidagi Shayhontoxur akademik litseyida Islom Karimov tavalludining 80 yilligiga bag’ishlangan tadbir
03.02.2018 14998
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti qoshidagi Shayhontoxur akademik litseyida 2018-yilning 29-yanvar kuni O’zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti Islom Karimov tavalludining 80 yilligiga bag’ishlangan tadbir tashkil etildi. Ushbu tadbirda Ijtimoiy gumanitar-fanlar kafedrasi o’qituvchisi Mannanova Nilufar, “Xalqaro iqtisodiy munosabatlar” fakulteti talabalari Xayitboyev Sherzod, Samandarov Eldor, Valijonov Abduvohid, shuningdek, akademik litsey ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha direktor o’rinbosari M.To’xtaboyeva, yoshlar yetakchisi M.Mamasharipov, akademik litsey o’qituvchilari va o’quvchilari ishtirok etdilar. Tadbir ishtirokchilari tomonidan O’zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti Islom Karimov hayoti va faoliyati haqida nutq so’zlash bilan bir qatorda, litsey o'quvchilari bilan suhbat o’tkazildi.

The Shaykhantakhur academic lyceum under the UWED held an event dedicated to the 80th anniversary of Islam Karimov
03.02.2018 14985
On January 29, 2018, an event dedicated to the 80th anniversary of the first President of the Republic of Uzbekistan Islam Karimov was organized in the Shaykhantakhur academic lyceum under the UWED. The event was attended by Mannanova Nilufar, lecturer of the Department of Social and Human Sciences, students of the Faculty of International Economic Relations, Hayitboev Sherzod, Samandarov Eldor, Valijonov Abduvokhid, as well as Deputy Director for Spiritual and Educational Work of the academic lyceum M. Tukhtaboyeva, the youth leader of the Academic Lyceum M.Mamasharipov, teachers and students of the lyceum. Participants made a report on the life and activities of the First President of the Republic of Uzbekistan, Islam Karimov and held a conversation with the students of the lyceum.