2017-yil 27-dekabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti va Shanxay universiteti (Xitoy) Shanxay Xalqaro Biznes Maktabini tashkil etish bo'yicha strategik sheriklik to'g'risida xadli bitim imzoladilar (JIDU qoshidagi SIBS).
SIBS JIDU qoshidagi xalqaro oliy ta'lim muassasasiga aylanadi va Shanxay universitetining quyidagi bakalavriat va magistratura yo'nalishlari bo'yicha akademik dasturlarda ta'lim olishga imkoniyat beradi: iqtisod («Xalqaro iqtisod va savdo» yo'nalishi), moliya («Xalqaro moliya» yo'nalishi) va «Xalqaro biznes» yo'nalishi (magistratura).

On 27th December 2017, the University of World Economy and Diplomacy has signed a Framework Agreement on Strategic Partnership with Shanghai University (China) to establish Shanghai School of International Business (SIBS@UWED).
SIBS@UWED is going to be an international higher educational institution at UWED and deliver undergraduate and graduate academic programmes leading to Shanghai University degrees Bachelor in Economics (majoring in International Economics and Trade), Bachelor in Finance (majoring in International Finance) and Masters in International Business.