2017-yil 12-dekabrda JIDU “Xalqaro huquq” fakulteti 2-bosqich talabalari ishtirokida “O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 25 yilligi”ga bag‘ishlangan talabalarning eng yaxshi poster taqdimotlari tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Tanlovda talabalar Asosiy qonunimizning mazmun-mohiyatini o‘zlari yaratgan posterdagi rangbarang rasmlarda namoyish qilishdi. Natijada 2-bosqichning 4 va 5 guruh talabalari: Z.Tadjiyeva, Sh.Sindarov, Sh.Xodjayeva, S.Sultanova, A.Uktamxodjayevalar g‘oliblikni qo‘lga kiritishdi.

На кафедре «Государственное строительство и право» факультета «Международное право» УМЭД празднование Конституции Республики Узбекистан продолжается!
27.12.2017 17148
12 декабря 2017 года с участием студентов 2 курса факультета «Международное право» был организован конкурс лучших постеров посвященный 25-ой годовщине Конституции Республики Узбекистан.
На конкурсе, студенты презентовали самими же подготовленные постеры, где в красочном виде были изображены значение и суть конституции. По результатам конкурса победителями оказались студенты 4-5 группы 2 курса: З.Таджиева, Ш.Синдаров, Ш.Ходжаева, С.Султанова, А.Уктамходжаева.