Universitetda “Buyuk kelajagimizni mard va olijanob xalqimiz bilan birga quramiz” shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi
22.12.2017 20506
21-dekabr kuni universitetning Axborot-resurs markazida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyevning “Buyuk kelajagimizni mard va olijanob xalqimiz bilan birga quramiz” nomli kitobiga bag‘ishlangan ma’naviy-ma’rifiy tadbir o‘tkazildi. Tadbirda O‘zbekiston yozuvchilar uyushmasi a’zosi, filologiya fanlari nomzodi, dotsent “Oltin qalam” mukofoti sovrindori To‘lqin Eshbekov, O‘zbekiston xalq artisti Muqaddas Xoliqova, aktrisa, telejurnalist, markaziy televideniya diktori Mavluda Axmedova, O‘zbekkino milliy agentligining a’zosi, artist Feruza Saidova, xonanda Anvar Sobirov, 208-maktab ma’naviyat-ma’rifat bo‘yicha direktor o‘rinbosari Shoxida Toshmatovalar tashrif buyurdi. Mehmonlar kitobning mazmun-mohiyatiga urg'u berdilar, undagi asosiy masalalarga to‘xtalib o‘tdilar. O‘zbekiston davlatini qurishda dunyodagi rivojlangan mamlakatlar qatoriga olib chiqishda yoshlarning hissalari muhimligi ta’kidlanib o‘tildi. Tadbir so‘ngida san’antkorlar tomonidan tayyorlangan konsert dasturi namoyish etildi.

В университете проведено духовно-просветительское мероприятие под лозунгом “Наше великое будущее мы построим вместе с отважным и благородным народом”
22.12.2017 20508
21 декабря в Информационно-ресурсном центре университета состоялось духовно-просветительское мероприятие посвященное книге Президента Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиёева “Наше великое будущее мы построим вместе с отважным и благородным народом”. На мероприятии приняли участие член союза писателей Узбекистана, кандидат филологических наук, доцент Тулкин Эшбеков, Народная артистка Узбекистана Мукаддас Холикова, актриса, тележурналист, диктор центрального телевидения Мавлюда Ахмедова, член национальной агенства Узбеккино, артистка Феруза Саидова, певец Анвар Собиров, заместитель директора школы №-208 по делам духовности и просветительства Шохида Тошматова. Гости рассказали о содержании книги, акцентировали внимание на ключевые вопросы. Отметили важность вклада молодежи в том, чтобы поднять наше государство на уровень развитых стран. По окончанию мероприятия состоялся концерт на котором выступили известные певцы.